شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

تسهیلات اشتغال زایی باید به سمت توسعه روستاها حرکت کنند

انتشار: چهارشنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۶:۱۵ |
کد خبر: 40444 |
بازدید: 12 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارآنلاین: رئیس فراکسیون اشتغال مجلس ضمن مثبت ارزیابی کردن روند پرداخت وام‌های اشتغال، گفت: روند پرداخت وام‌های اشتغال باید سرعت بیشتری بگیرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – غلامرضا کاتب؛نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت وام‌‌های اشتغال را دارای روند مثبتی دانست و گفت: در حال حاضر اقدامات خوبی از سوی دولت و بانک مرکزی برای پرداخت وام‌های اشتغال انجام شده، اما کافی نیست و باید پرداخت‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

رئیس فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با اقدامات خوبی که صورت گرفته و تسهیلات قانونی که مجلس برای دولت و بانک مرکزی در حوزه پرداخت وام اشتغال فراهم کرده، وام‌های اشتغال با سود بازپرداخت ۶ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس با اشاره نقاظ ضعف در پرداخت تسهیلات اشتغال به متقاضیان اظهار داشت: با توجه به اینکه پرداخت وام‌های اشتغال اولین بار است که در کشور با این سطح صورت می‌گیرد و بر وام‌‌های روستایی نیز تمرکز شده و دستور‌العمل‌ها نیز جدید است، بنابراین آموزش بیشتری در این حوزه باید صورت گیرد؛ البته نهادهای انقلابی از قبیل جهاد کشاورزی و دستگا‌ه‌های دیگر مشغول فعالیت در این زمینه هستند که جای تقدیر دارد.

کاتب با بیان اینکه روند پرداخت وام‌های اشتغال نیازمند این است که مردم در جریان بخش‌نامه‌ها، ضوابط، قوانین و مقررات قرار گیرند، افزود: یقینا آگاه‌سازی مردم و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال می‌تواند تأثیر بسزایی در رضایتمندی ایجاد می‌کند که این امر ضروری است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس در پایان با تأکید بر اینکه ضوابط و چارچوب‌های وام‌های اشتغال خوب است، خاطرنشان کرد: امیدواریم برای سال ۹۷ گشایش بسیار خوبی در زمینه پرداخت وام‌های اشتغال شکل بگیرد تا شاهد افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>