چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

دهیاران توسعه اشتغال روستایی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند

انتشار: سه شنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۳۱:۵۳ |
کد خبر: 40411 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان ورامین با تأکید بر افزایش میزان درآمد روستائیان گفت: دهیاران علاوه بر رسیدگی به مسائل عمرانی مناطق روستایی، لازم است تا اشتغال را در اولویت برنامه ها و بودجه سال ۹۷ قرار خود دهند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدرضا یوسفی روز سه شنبه در جلسه دهیاران بخش های مرکزی و جوادآباد ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: دولت یازدهم و دوازدهم با توجه ویژه خود به مناطق روستایی، بسیاری از امکاناتی که حتی در شهرها نظیر آن یافت نمی شود، به مناطق روستایی آورده و این امر به ماندگاری روستائیان در محل زندگی خود کمک شایانی کرده است.

وی افزود: امروز تمامی روستاهای شهرستان ورامین از زیرساخت های لازم در بخش های مختلف آب، برق ؛ گاز، تلفن، راه مناسب روستایی و دیگر امکانات رفاهی برخوردارند که این نشان از اهتمام ویژه دولت و نظام به ماندگاری روستائیان و افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامی دارد.

وی اظهار کرد: هر چند که تأمین زیرساخت های توسعه، بهسازی معابر روستایی و فعالیت های عمرانی برای ماندگاری روستائیان در محل زندگی و جلوگیری از مهاجرت لازم است ولی مهمترین اصل برای روستائیان، افزایش درآمد و ایجاد فرصت های شغلی پایدار است.

یوسفی افزود: خرج کردن پول برای عمران و آبادانی آسان است ولی مهم این است که پولی که به روستاها اختصاص پیدا می کند، با اجرای طرح های اقتصادی برای روستائیان درآمد ایجاد کرده و فرصت شغلی به وجود آورد.

فرماندار ورامین با اشاره به طرح اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به پروژه های تولیدی و اشتغالزایی روستائی از سوی دولت گفت: دولت با همراهی مجلس ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای طرح های تولیدی و اشتغالزایی روستایی در نظر گرفته که این امر به ایجاد فرصت های شغلی پایدار کمک شایانی می کند.

وی بیان کرد: این تسهیلات با سود ۶ درصد، با دوره تنفس ۳ ساله و بازپرداخت شش ساله در نظر گرفته شده است.

یوسفی تصریح کرد: بخشداران و دهیاران وظیفه دارند تا نحوه دریافت این تسهیلات را اطلاع رسانی کرده و به توسعه فعالیت های تولیدی در روستا کمک کنند.

۳۸ روستای شهرستان ورامین دارای دهیاری است.

ورامین با دو بخش مرکزی و جواد آباد و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>