مدیریت هپکو به سازمان خصوصی سازی سپرده شد | ابتکار آنلاین
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

مدیریت هپکو به سازمان خصوصی سازی سپرده شد

انتشار: سه شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۳:۲۶ |
کد خبر: 40404 |
بازدید: 68 views |
بدون دیدگاه


اراک – ابتکارآنلاین: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: سکان مدیریت کارخانه صنعتی هپکو اراک به سازمان خصوصی سازی واگذار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سعید فرخی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: روز گذشته نشست ویژه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار مرکزی، معاون سازمان بازرسی کل کشور، نماینده وزارت کشور، مسئولان سازمان خصوصی سازی، نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با موضوع ساماندهی شرکت هپکو در تهران برگزار که در این نشست استعفای سهامدار جدید اعلام شد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون با استعفای سهامدار جدید شرکت هپکو، اداره این واحد صنعتی باید به سهامدار پیشین واگذار می شد که با مخالفت مسئولان استانی و عدم تمایل سهامدار قبلی، به سازمان خصوصی سازی واگذار شد.

فرخی تصریح کرد: با توجه به اختیار مالکانه ۶۰ و هفت دهم درصدی سازمان خصوصی سازی، تا زمان تعیین وضعیت مشتری و سهامدار جدید بر اساس تکلیف وزیر صنعت، معدن و تجارت، این سازمان راسا مدیریت هپکو را بر عهده داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی بیان کرد: در نشست کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور با پیشنهاد استاندار مرکزی و تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد سازمان خصوصی سازی حقوق معوق کارگران تا هفته آینده پرداخت کند و نسبت به انتخاب سرمایه گذار با اهلیت صنعتی و مرتبط با هپکو اراک نیز اقدام عاجل در دستور کار قرار گیرد.

کارگران هپکوی اراک در چندین نوبت با برگزاری تجمعات صنفی خواستار حمایت مسئولان از مطالبات خود شدند.

شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.

شرکت هپکو اراک در حال حاضر ۲۲ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولان آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد و نیو هلند می باشد و این شرکت برای تامین ماشین آلات شرکت های راه سازی کشور آمادگی کامل دارد و در این زمینه تا کنون خوش درخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *