جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت با محورآسیب شناسی محتوایی جلسات

انتشار: یکشنبه, ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۳:۱۶ |
کد خبر: 40371 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت – ابتکارآنلاین: با دعوت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت از اعضای این شورا نود و نهمین جلسه ی شواری مذکور با موضوع آسیب شناسی محتوای جلسات شورا و بمدت سه ساعت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حمید محسن وند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی پاکدشت ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد خجسته ی ماه شعبان با بیان مطالبی در خصوص دلایل عدم تحقق برخی از اهداف شورا و عدم اجرایی شدن برخی از مصوبات سخن گفت.

همچنین هادی تمهیدی فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت سخنان خود را در خصوص آسیب شناسی محتوایی جلسات شورای فرهنگ عمومی به بیان دیدگاه خود در خصوص نقاط ضعف و قوت جلسات از زمان تشکیل تا امروز به صورت اجمالی پرداخت. وی ضمن تحسین عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به نظم و استمرار جلسات ،و نیز با عنایت به محدود بودن نیروی انسانی ؛نبودن عضو یا اعضاء جوان در سطح مشاوره و نیز کمیته علمی و تصمیم گیری ،بومی نبودن برخی موارد مطروحه در مصوبات،نبود سیستم ارزیابی دقیق عملکرد و نظارت بر اجرایی شدن مصوبات و نبود ضمانت اجرایی مصوبات ،شرکت نکردن برخی از روسا نهادهای عضو و …. را از دلایل عمده در ناکارامدی جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت دانست.

همچنین در ادامه ی این جلسه هر یک از اعضا مواردی را در خصوص معرفی آسیبهای محتوایی جلسات مطرح کردند که مهم ترین آنها عدم شناسایی مسائل بومی و عدم اولویت بندی مباحث قابل طرح و پیگیری در حوزه فرهنگ، ،عدم شناخت و رصد مباحث نو ظهور،عدم ایجاد بستر موثر در حوزه ی گفت و گو و مشارکت ،نبود سیستم ارزیابی و تعیین وظایف ، ضعف و ناکارآمدی دبیرخانه شورا در حوزه ی محتوایی بوده که با وجود برگزاری نزدیک به یکصد جلسه طی ده سال اخیر ،پرداختن به این مساله به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر به نوعی نگاهی عمیق به درون و اصلاح فرایند تصمیم گیری و اجرایی این شورا از طرف فرماندار عنوان شد.

گفتنی است با توجه به نوع انتقادی نود و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی به لحاظ طرح آسیبهای پیش روی این جلسات موارد مطروحه غالبا به ضعف برنامه ریزی و ضعف در اجرایی شدن مصوبات ،ضعف در محتوای دستورات جلسه و نیز ضعف در نبود نظارت دقیق بر اجرای مصوبات در این شهرستان از عوامل اصلی عدم تحقق آرمانها و اهداف شورا اشاره داشتند ؛ که با دستور هادی تمهیدی نایب رئیس شورا فرهنگ عمومی مقرر شد بررسی ویژه در محتوای کلیه دستورات جلسه از آغاز تشکیل تا امروز صورت بگیرد.همچنین با پیشنهاد اعضا و دستور فرماندارمقرر شد در ضمن دعوت از مشاوران جوان و کار آمد و نیز دعوت افراد آگاه از مباحث فرهنگی بومی در قالب ۵ کمیته برنامه ریزی ؛رصد درست مباحث صورت گرفته و بر اجرایی شدن آنها تلاشی ارزنده و موثر صورت گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>