چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

امام خمینی(ره) «ما می توانیم» را در وجود ملت زنده کرد

انتشار: یکشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۳۹:۴۰ |
کد خبر: 40344 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در امور حج با بیان اینکه امام خمینی(ره) روحیه خود باوری را در میان مردم زنده کرد، گفت: امام راحل با زنده کردن شعار« ما می توانیم» باعث توسعه همه جانبه ایران شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسگر روز یکشنبه در مراسم ۲۲ بهمن شهرری اظهارکرد: شاه و رژیم فاسد پهلوی معتقد بودند که مردم ایران قادر به انجام هیچ کاری نیست و از این جهت اجازه ورود مردم را به حوزه های علم و تکنولوژی نمی دادند، ولی امام راحل شعار« ما می توانیم» را در مردم زنده کرد.

وی ادامه داد: روحیه خود باوری مردم ایران در طول ۳۹ سال گذشته به گونه ای بوده که امروز کشور ما با دار بودن چهار میلیون دانشجو و هزاران نفر هیات علمی توانسته در حوزه تولید علم در میان کشورهای جهان رتبه دوازهم را کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران امروز در صنایع هسته ای، نانو، فولاد، تولید کشتی های پهن پیکر، ماهواره و ارسال موجود زنده به فضا به رغم تمام کارشکنی های قدرت های جهان و هشت سال دفاع مقدس توانسته گام های بلندی بردارد.

**جمهوری اسلامی ایران مستقل ترین کشور جهان است

نماینده ولی فقیه در امور حج با بیان اینکه امام خمینی(ره) به ملت بزرگ ایران درس استقلال، آزادی و وابسته نبودن به قدرت های شرق و غرب جهان را داده است، گفت: امروزه جمهوری اسلامی ایران مستقل ترین کشور جهان است.

حجت الاسلام قاضی عسکرگفت: انقلاب اسلامی ایران اهداف بلندی داشت که امروزه بسیاری از این اهداف مانند استقلال سیاسی، آزادی، مردم سالاری دینی، روحیه خود باوری، احیای اسلام ناب محمدی و ارتقای جایگاه بانوان در جامعه محقق شده است.

وی با بیان اینکه در زمان طاغوت مردم بویی از آزادی نبرده بودند و تمامی رسانه ها اعم از تلوزیون، رادیو و مطبوعات در اختیار رژیم فاسد پهلوی بود، بیان کرد: شاه ملعون به مردم حق هیچگونه آزادی را در تعیین سرنوشت خود نمی داد و اگر کسی اعتراض می کرد با بدترین نوع شکنجه ها کشته می شد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در خفقان رژیم پهلوی معتقد بود که باید به مردم آزادی داد تا استعدادهای آنان شکوفا شود، از این رو زمانی که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید امام راحل به مردم آزادی های بسیاری در حوزه های مختلف داد.

وی ایجاد حکومت مردم سالاری دینی را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نظام اسلامی را بر اساس جمهوریت، آرای مردم و اسلامیت بنا نهاد و این نظام را با رای ۹۸ درصدی مردم تاسیس کرد.

قاضی عسگر ادامه داد: جوانان کشور امروز باید افتخار کنند که در انتخاب رهبر جامعه خود سهیم هستند و رای آنان با رای رهبر و سایر مسئولان نظام در انتخابات یک ارزش و میزان را دارد.

وی یکی از ثمرات بزرگ پیروزی انقلاب را احیای اسلام ناب محمدی عنوان کرد و یادآور شد: رضاخان در ایران و آتاتورک در ترکیه با کشف حجاب و دشمنی با ارزش های اسلامی به دنبال خشکاندن ریشه های مذهب در میان مردم بودند، ولی امام خمینی(ره) اسلام تحول گرا، تمدن ساز و در یک کلام اسلام ناب محمدی را به ملت ایران و جهان شناساند و در یک کلمه این دین مبین الهی را احیا کرد.

قاضی عسگر ارتقای جایگاه بانوان در نظام اسلامی را نسبت به رژیم فاسد طاغوت یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در رژیم گذشته دختر شایسته بر اساس بی حجابی انتخاب می شد و آزادی فقط در سایه ترویج بی بند باری، فساد و فحشا معنی می شد ولی بعد پیروزی انقلاب، زنان در امور سیاسی، جنگ، دانشگاه ها، صنعت و تکنیک پا به میان گذاشتند.

وی اضافه کرد: هم اکنون زنان به تمامی جهانیان ثابت کردند که زن مسلمان و با حجاب ایرانی می تواند در بسیاری از زمینه ها حرف برای گفتن داشته باشد.

وی افزود: کار بزرگ امام راحل در احیای دین مبین اسلامی به گونه ای بود که امروز در همه جای جهان گرایش به این دین آسمانی بیش ازگذشته احساس می شود.

وی حفظ ارتش را یکی از بزرگترین کارهای امام راحل دانست و گفت: امام خمینی(ره) توانست ارتش بزرگ ایران را از سایه آمریکا نجات دهد به طوری که این ارتش در هشت سال دفاع مقدس جانانه از میهن اسلامی دفاع کرد به گونه ای که یک وجب خاک از این کشور جدا نشد.

قاضی عسکر در پایان ابراز امیدواری کرد که ایران اسلامی با داشتن رهبری لایق، مدیر، مدبر، سیاستمدار و مردمی فداکار و از جان گذشته با قدرت تمامی پله های موفقیت را به زودی خواهد پیمود و به یکی از ابرقدرت های بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرری ساعت ۱۰ صبح امروز از مقابل کانون سمیه واقع در خیابان فدائیان اسلام آغاز و تا میدان بزرگ شهرری ادامه داشت، راهپیمایان با دادن شعارهای ‘مرگ بر آمریکا’، ‘مرگ بر اسرائیل’ مراتب انزجار خود را از این قدرت های فاسد به جهانیان نشان دادن و در آخر با خواندن بیانیه و آتش زدن پرچم آمریکا و اسرئیل به راهپیمایی خود خاتمه دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>