پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

دولت در بخش کشاورزی و تولیدات کشت گلخانه‌ای حمایت ویژه‌ای دارد

انتشار: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۵:۵۵ |
کد خبر: 40341 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: دولت در بخش کشاورزی و تولیدات کشت گلخانه‌ای حمایت ویژه‌ای نسبت به کشاورزان دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسل پور در جلسه شورای کشاورزی شهرستان قرچک که با حضور کشاورزان، دام‌پروران و تولیدکنندگان در محل سالن اجتماعات فرماندار برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل کاهش نزولات آسمانی دچار بحران آب و کم‌آبی در کشور هستیم، از کشاورزان، دامداران و تمامی عزیزانی که در مصرف آب در کشت‌های کشاورزی ارتباط دارند، تقاضا می‌شود در مصرف بهینه آب کوشا باشند، تا بتوانیم از میزان آب موجود به نحوه احسن بهره‌برداری نماییم.

 

وی اینکه این جلسه در راستای اجرای بند ۷ صورت‌جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مبنی بر برگزاری جلسات ستاد کشاورزی، پیگیری موضوعات و مباحث مربوط به بخش کشاورزی تشکلی شده است و در این جلسه بنابراین است که آموزش‌های لازم در خصوص مصرف بهینه آب و برق داده شود.

مرسل پور گفت: با حمایت دولت و دادن تسهیلات بانکی از تولیدکنندگان در سال حمایت از کالای ایرانی بتوانیم میزان اشتغال شهرستان را افزایش دهیم.

فرماندار شهرستان قرچک تصریح کرد: دولت در بخش کشاورزی و تولیدات کشت گلخانه‌ای حمایت ویژه‌ای نسبت به کشاورزان دارد و در صورت مصرف بهینه از آب در مصارف کشاورزی بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزانی که طبق دستور عمل وزارت نیرو در مصرف برق و آب صرفه‌جویی نمایند از خدمات ویژه‌ای که این وزارت خانه در نظر گرفته است بهره‌مند خواهند شد.

در ادامه این جلسه مصطفی زینت‌بخش معاون برنامه‌ریزی واداری مالی فرمانداری شهرستان قرچک اظهار داشت: تمامی فعالان اقتصادی شهرستان در خصوص کارآفرینی و ایجاد تولید و اشتغال فعالیت دارند را به ثبت‌نام در سامانه کارا جهت استفاده تسهیلات بانکی با سود کم و حمایت دولت دعوت کرد.

وی افزود: دامداران، زنبورداران و پرورش‌دهندگان سایر ماکیان شترمرغ، بوقلمون، کبک و بلدرچین در شهرستان قرچک امکان خرید وام از محل صندوق توسعه کارآفرینی با تسهیلات بانکی مناسب و افزایش سرانه اشتغال به ازای هر نفر دو برابر مبلغ قبل پرداخت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *