سپاه راهبردها و گستره جغرافیایی داعش را رصد می کند | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

سپاه راهبردها و گستره جغرافیایی داعش را رصد می کند

انتشار: شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۳۱:۵۸ |
کد خبر: 40331 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


شهرکرد – ابتکارآنلاین: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درمورد آخرین مقابله ها با گروه تروریستی داعش در منطقه گفت: سپاه راهبردها و گستره جغرافیایی گروه تروریستی داعش را رصد کرده است و این رصد همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سردار رمضان شریف افزود: سپاه پاسداران شناخت بسیار خوبی نسبت به گروه تروریستی داعش پیدا کرده و براساس اعلام سردار قاسم سلیمانی، خلافت رسمی داعش آنگونه که حوزه سرزمینی مستقل در اختیار و ساز و برگ اداری و تامین لجستیکی سازمان یافته داشته باشد، اکنون از این گروه تروریستی گرفته شده و پایان این خلافت خود خواسته اعلام شده است.

به گفته وی، تفکر و رفتارهای ایذایی داعش در همان بیانیه ابتدایی سپاه و در نامه مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی نیز مورد تاکید قرار گرفت که نباید از دشمن غافل بود.

شریف یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همانند ۶ سال گذشته در امر مستشاری در سوریه و عراق توانست داعش و پدیدآورندگان آن را ناکام کند و بدون شک از شکل گیری دوباره داعش در نقاط پیرامونی مرزهای ایران جلوگیری خواهد شد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ظلم و ستمی که این ها در افغانستان انجام می دهند یک هشدار است تا در این بخش از جغرافیای جهان این گروه شکل نگیرد.

وی در خصوص اقدامات سپاه برای کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه نیز گفت: سپاه در این زمینه سه اقدام اولیه داشت که بخشی از آن مربوط به ۴۸ تا ۷۲ ساعت اولیه زلزله بود که بازگشایی راه ها و بیرون آوردن مصدومان از زیر آوار بود.

وی در خصوص ساخت خانه برای زلزله زدگان نیز تاکید کرد: در این زمینه براساس نیازمندهای هایی که بنیاد مسکن به عنوان متولی کار اعلام کند، سپاه اقدامات لازم را انجام می دهد و براساس تفاهم نامه هایی که منعقد می کند، این کار را انجام خواهد داد.

به گزارش ایرنا، آبان ماه امسال با آزادی کامل شهر رواه در ۳۴۰ کیلومتری غرب بغداد و در غرب استان الانبار، وزیر کشور عراق اعلام کرد که کار داعش از نظر نظامی در عراق به صورت رسمی پایان یافت.

در زلزله آبان ماه امسال در بخش هایی از استان کرمانشاه بیش از ۶۰۰ نفر کشته و جمع زیادی مجروح شدند و تعدادی از خانه های مردم نیز تخریب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *