سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

جشنواره هویت ملی کودکان ایران اسلامی در شهرستان دماوند برگزار شد

انتشار: شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۹:۴۱ |
کد خبر: 40311 |
بازدید: 57 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: جشنواره هویت ملی کودکان ایران اسلامی با حضور۴۰۰ نوآموز از ۲۵ مرکز پیش‌دبستانی شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم که روز شنبه در سالن اجتماعات سینما پرستو برگزار شد، گفت: این جشنواره با هدف آشنایی نوآموزان با فرهنگ غنی ایران اسلامی و حفظ این فرهنگ که شامل پرچم، رنگ های پرچم، زبان فارسی و زبان مادری و توجه به قومیت های مختلف ایران همچون لباس های محلی و .. است، برگزار شد.

مهرداد پورفتحی ادامه داد: نوآموزان امروز، آینده سازان فردای ایران اسلامی هستند و با توجه به اینکه دشمن در تلاش است تا با جنگ نرم هویت و باور این کشور را تضعیف و تخریب کند، برگزاری اینگونه جشنواره ها یک ضرورت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: مقوله فرهنگ، عامل سازنده هویت فردی و اجتماعی یک جامعه و یک ملت در سیر تکاملی و تاریخی محسوب می شود و ایران نیز با داشتن سابقه طولانی و هویت واقعی، لازم است به تمامی نسل ها معرفی شود.

وی گفت: این جشنواره در قالب یک برنامه شاد و متنوع در چارچوب فعالیت های پیش دبستانی با تاکید بر بازی، شعر، قصه، کار دستی و نمایش خلاق با موضوع مؤلفه های هویت ملی برگزار شد.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *