یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

پلمب ۵ واحد آلاینده در پاکدشت

انتشار: شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۸:۱۶ |
کد خبر: 40308 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت – ابتکارآنلاین: ۵ کارگاه آلاینده و غیرمجاز توسط اداره محیط زیست در حاشیه پاکدشت پلمب شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رئیس اداره محیط زیست پاکدشت گفت: ۵ واحد آلاینده در روستای حاجی آباد و فرون آبادپاکدشت به علت آلوده کردن هوا و محیط زیست پلمب شد.

محمودرضا سعید پورگفت:در راستای انجام گشت و پایش های زیست محیطی از حومه ی شهرها و روستاهای بخش مرکزی شهرستان پاکدشت ،یگان حفاظت این اداره نسبت به شناسایی کارگاه های آلاینده که به صورت غیرمجازدر جوار روستاهای مذکورمستقر و فعالیت می کردند اقدام که طی ۳ماه اخیر بیش از ۲۰واحد از آنها شناسایی شده است.

وی افزود:باتوجه به حساسیت موضوع محیط زندگی مردم ،اخطاریه های فراوان زیست محیطی مهلت دار به منظور توقف فعالیت و جمع آوری برای متصدیان کارگاههای مربوط صادر و ابلاغ شد، ولی بدلیل عدم توجه مالکین و مسئولین آنها به سلامت مردم و نارضایتی مردم از حضور آنها در منطقه،این اداره با قید فوریت و استناد به قوانین و مقررات نسبت به ۲واحد ریخته گری مس و سرب،یک واحد آبکاری و ۲واحد تولید ذغال از چوب اقدام نمود.

وی گفت:پیامد های سوء زیست محیطی و بهداشتی ناشی از احداث ساخت و سازهای غیرمجاز صنعتی در جوار مناطق مسکونی میتواند علاوه برتهدید سلامت ساکنان همجوار،منجر به صدمات غیرقابل جبران در منابع آب و خاک و هوا شود.

سعیدپور در پایان ضمن ابراز ناخرسندی از تغییر کاربری بخشی از ارضی زراعی مناطق مذکور گفت:در صورتیکه این قبیل تخلفات استمرار یابد اثرات تخریب محیط زیست جبران ناپذیر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>