ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن حضوری ویژه خواهد داشت | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری ویژه خواهد داشت

انتشار: جمعه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۳۸:۱۵ |
کد خبر: 40302 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


مشهد – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به طور ویژه حضور یافته و وفاداری خود را به انقلاب اسلامی اثبات خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی فکر می کنند که مردم ایران به دنبال چند حرکت خیابانی مایوس و دلسرد شده اند، لذا از هیچ تلاشی برای تضعیف نظام دریغ نخواهند کرد‌.

وی با اشاره اهداف و دستاوردهای بسیار انقلاب اسلامی برای ملت ایران، اظهار کرد: تحقق اهداف انقلاب اسلامی طی چند دهه گذشته رشد چشمگیری داشته، اما با چالشها و مشکلات مختلفی نیز روبه رو بوده است که با همراهی و همکاری مردم و مسئولان قابل رفع است.

وی در بخشی از سخنانش بیان کرد: محورهای مورد نظر امام راحل، در شکل دهی انقلاب اسلامی همان اهداف و رسالت انبیا و ائمه (ع) در هدایت مردم بوده است.

قاضی عسگر با بیان اینکه فقر برای نظام اسلامی ننگ است، افزود: آبادانی کشور و رفع فقر و برقراری عدالت از اهداف نظام اسلامی است و اگرچه اکنون عمران و آبادانی کشور متناسب با اهداف انقلاب نیست اما انقلاب که هدفی مشخص دارد در این ناکامی ها مقصر نیست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کرد: نظام اسلامی تک فکری و تک بعدی نیست که فقط بگوید نماز و روزه به جای آوردید و تنها به فکر آخرت باشید و دنیا را کنار بگذارید، بلکه در این نظام باید همه مردم به طور عادلانه از امکانات و مواهب استفاده کنند.

وی فسادستیزی و آزادی را از ویژگیهای نظام اسلامی و حکومت اسلامی عنوان کرد و گفت: در نظام اسلامی مردم باید آزاد باشند و بتوانند آزادانه افکار و سخن خود را بیان کنند و حقشان را بگیرند، در غیر این صورت دیگر نظام، اسلامی نیست.

قاضی عسکر با اشاره به فرمایش امام راحل که ‘حکومت شاه دانشگاهها را غرب زده کرد’، افزود: نظام اسلامی با بی سوادی و وابستگی به اجانب مخالف است و این کشور با جوانان توانمند و ضریب هوشی بالا، باید روی پای خود بایستد.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش گفت: هدف در نظام اسلامی رشد و شکوفایی ملت است و برای تحقق این هدف مسئولیت باید بر اساس لیاقت و شایستگی به افراد واگذار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *