سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برای حفظ دستاوردهای نظام حول محور ولایت حرکت کنیم

انتشار: جمعه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۲۲:۵۲ |
کد خبر: 40280 |
بازدید: 39 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت شهرری گفت: برای حفظ دستاوردهای نظام باید راه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب را با نترسیدن از دشمنان ، تلاش و کوشش، تکیه بر ملت ایران و مدیریت جهادی ادامه دهیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرری در حرم عبدالعظیم الحسنی(ع) اظهار کرد: در علت وقوع انقلاب اسلامی نظریه های متفاوتی بیان شده است ولی جنبه الهی بودن این انقلاب بیشتر نمود دارد و اینکه این انقلاب الهی بود که توانست جشن شاهنشاهی را به لکه ای ننگ تبدیل و مرکزیت ایران را از فساد نجات داد.وی تصریح کرد: در بسیاری از مراکز نظام ستمشاهی باید گواهی لازم را از مراکز اطلاعات دریافت می کردند و این تنها یک نمونه از سلب آزادی در نظام طاغوت بود که آزادی را ازمردم سلب می کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ درصد شعارهای مردم در آن زمان دارای ارزش های اسلامی بود و مردم به بی دینی نظام طاغوت آگاهی کامل داشتند و همواره دنبال استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بودند.

حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی گفت: روزهای دهه فجر همانند غدیراست و سرنوشت مردم فلسطین و تمامی مظلومان جهان امروز به بیداری مردم ایران گره خورده است و برای حفظ این نمادهای دینی تلاش کنیم.

وی افزود: درایت و هوشیاری امام(ره) در تشکیل کمیته های اسلامی نیز بسیار بجا انجام شد و در توجه به اصول و ارزش های اسلامی هیچگاه مصلحت جویی را به مسائل شخصی ارجحیت نداد.

وی ادامه داد امام(ره) در برخورد با ‘سلمان رشتی’ اقتدار و درایت خود را نشان داد و دفاع از ارزش های دینی را عملا به اثبات رساند و هیچگاه به روی دشمنان لبخند نزد.

خطیب موقت شهرری تصریح کرد: وقتی ملت ایران با چنین دید روشن و آگاهانه وارد صحنه شد، خداوند هم رهبری فرزانه به این مردم عطا کرد و امروز بعد از ۳۹ سال از این نظام وظیفه داریم تا به فرزندان و جوانان خود آگاهی دهیم و ناتوانی نظام طاغوت را برای آیندگان تشریح و تفسیر کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنان ما امروزه هم مخالف ارزش های دینی کشور ما هستند، گفت: باید آگاهانه مراقب افکار و عقاید خود باشیم و به هیچ عنوان بازیچه دست دشمنان نشویم و مودت و وحدت را در تمامی عرصه ها مدنظر قرار دهیم.

وی عنوان کرد: امروزه دستاوردهای نظام به قدری با ارزش هستند که همه ما وظیفه داریم از این دستاوردها دفاع کنیم و برای همگان بازگو کنیم تا بدانند که این نظام نه تنها برای ملت ایران بلکه برای تمامی جهانیان دارای دستاوردهای زیادی بوده است.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطرنشان کرد: استقلال ایران در برابر دشمنان از مهمترین این دستاوردها است که با وجود تحریم ها توانسته بسیاری از زیر ساخت های کشور را احداث کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما سوار بر ارابه توسعه قرار دارد، گفت: ما هم اکنون توانسته ایم انقلاب را از نسل اول به نسل سوم برسانیم که شهدای هسته ای و شهید حججی از نمونه های بارز این نسل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *