سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

رئیس مجلس شورای اسلامی، مردم را به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد

انتشار: پنج شنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۹:۲۹ |
کد خبر: 40269 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


اصفهان – ابتکارآنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه فرارسیدن سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ‘علی لاریجانی’ عصر پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، افزود: ۲۲ بهمن متعلق به همه ملت ایران و یک روز ملی است زیرا انقلاب اسلامی ایران باعث استقلال میهن و دور شدن شر دشمنان از ایران شد و تحولی را در منطقه و بین الملل بوجود آورد.

وی اضافه کرد: اینکه ۲۲ بهمن روز بزرگی است، سخنی نیست که تنها ملت ایران گفته اند بلکه شخصیت های بزرگ و چهره های برجسته بین الملل نیز اعتراف کرده اند که ایران در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ کار بزرگی کرد و تحولی را در منطقه و جهان بوجود آورد که زنجیره ‌های آن در سطح منطقه همچنان روشنایی می بخشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین حفظ و صیانت از این دستاورد بزرگ که متعلق به خود ملت ایران است، کاری ارزشمند است و حکایت از هوشمندی ملت ایران دارد.

وی افزود: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن باعث پایدار و استوارتر امنیت کشور می شود ما در منطقه پرمشکل و پر تنشی قرار داریم و همه کشورهای منطقه درگیر هستند.

لاریجانی تصریح کرد: استقرار امنیت در ایران بسیار خوب است اما باید توجه داشت که تداوم آن مهمتر از استقرار است.

وی ادامه داد: حضور مردم و پشتیبانی ملت از انقلاب باعث می‌شود تا دشمنان پس زده شوند و امنیت در ایران پایدارتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره جمهوری اسلامی ایران نظام مردمسالاری دینی است، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران متعلق به مردم است و خود مردم هستند که رئیس جمهور و نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند بنابراین هر چه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قوی‌ تر و گسترده تر باشد، امیدواری آحاد ملت اعم از دست ‌اندرکاران و سایر اقشار بیشتر می شود و موجب خواهد شد تا مشکلات کشور با شتاب بیشتری حل و فصل شود.

وی درباره اقدام های مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات آب استان اصفهان نیز گفت: برخی پیچیدگی ها در مسائل آب استان اصفهان وجود دارد و یکی از دلایلی که موجب شد لایحه بودجه سال ۹۷ به کمیسیون تلفیق برگشت داده شود، بررسی مسائل آب بود.

لاریجانی با بیان اینکه نمایندگان استان اصفهان بطور مستمر درحال پیگیری مشکلات آب این استان هستند، افزود: ما نیز قصد داریم از اوضاع استان اصفهان و پروژه‌ها و مسائل مهم این استان فهم درستی پیدا کنیم تا در ایام بررسی بودجه که در آن قرار داریم، تا آنجا که امکان دارد برای رفع مشکلات این استان کمک کنیم.

وی همچنین درباره تمهیدات مجلس برای تدوین مرتبط با محیط زیست و کاهش آلایندگی شهرهای کشور نیز گفت: یکی از موضوعاتی که باید در بودجه پررنگ‌تر و روشن‌تر دیده شود؛ رسیدگی به مسائل محیط زیست و کاهش آلودگی هوا است.

لاریجانی تصریح کرد: باید برنامه روشن ‌تری در این زمینه داشته باشیم تا معلوم شود که در سال آینده برای کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ چه اقداماتی باید انجام شود.

وی در عین حال بیان کرد: یه یقین حل مسئله آلودگی هوا در یک سال ممکن نیست اما باید مشخص شود که گام‌هایی که در این راستا برداشته می‌شود سالانه چند درصد به کاهش آلودگی هوا کمک کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مذکور را در لایحه بودجه مشاهده نکردیم، افزود: کمیسیون تلفیق باید با همکاری دولت مسائل را بررسی کنند تا حرف روشن ‌تری در این زمینه بیان شود بگونه ای که چنانچه نیاز است تا موضوعاتی در این زمینه از مجلس اجازه گرفته شود در لایحه بودجه ۹۷ جانمایی و لحاظ کرد.

وی هدف از سفر به اصفهان را شرکت در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در شهرستان لنجان اعلام کرد و افزود: در این مراسم شرکت خواهم کرد تا ارادت خود را نسبت به مقام شامخ شهدا اعلام کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه به منظور شرکت در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم ( جبهه مقاومت ) وارد اصفهان شد و در بدو ورود به اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این شهر مورد استقبال ‘ محسن مهرعلیزاده ‘ استاندار این خطه قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *