پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

انقلاب با خود اتکایی رو به جلو حرکت می کند

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۹:۰۸ |
کد خبر: 40237 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: معارن رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: انقلاب اسلامی با خود اتکایی و پیگیری مستمر فعالیت ها، روز به روز پیشرفت و رو به جلو حرکت می کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد باقر نوبخت عصر چهارشنبه در آیین بهره برداری از واحد صنعتی آرتان پترو کیهان، در شهرک صنعتی شکوهیه قم، افزود: ایرانیان در دوران پس از انقلاب اسلامی در تمامی عرصه هایی که برای پیشرفت و افتخار ملی نیاز بود حاضر شدند و توانستند اقدام های تاثیرگذاری انجام دهند.

وی بیان کرد: از کوچکترین ذرات عالم در بحث انرژی اتمی تا پهنه بی کران فضا مورد توجه دانشمندان ایرانی قرار گرفت و ما توانستیم در این علوم به پیشرفت های چشمگیری دست یابیم.

وی ادامه داد: ملت ایران برای رسیدن به این پیشرفت ها مدیون امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی است و با سرعت به حرکت رو به جلوی خود ادامه می دهد.

نوبخت گفت: مردم ما برای شکستن حصارهای دشمنان، خون های بسیاری تقدیم نظام اسلامی کردند و چون این خون های پاک بر خاک این سرزمین ریخته است، هر روز شاهد رویش های جدیدی در این سرزمین هستیم.

وی بیان کرد: این پیشرفت ها ادامه خواهد یافت و در آینده شاهد دستاوردهای بزرگی خواهیم بود که به دست ملت ایران رقم می خورد.

در آیین بهره برداری از این واحد صنعتی، سید مهدی صادقی، استاندار قم، احمد امیر آبادی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، رضا سیار فرماندار و شماری دیگر از مسئولان ملی و استانی حضور داشتند.

پنج طرح صنعتی امروز همزمان با دهه مبارک فجر در قم با اعتبار ۱۲۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۹۳ تن به بهره برداری رسید.

واحد صنعتی آرتان پترو کیهان پلی استایرن معمولی با ظرفیت تولید ۳۰ هزار تن محصول در سال و سرمایه گذاری ۶۷۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی شکوهیه قم فعالیت و برای ۵۰ تن به صورت مستقیم اشتغالزایی می کند.

درحال حاضر ۲ هزار و ۳۸۹ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان قم وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی فعال هستند و محصول تولیدی خود را به بازار عرضه می کنند.

استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *