ایران در تولید شکر خودکفا می شود | ابتکار آنلاین
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ایران در تولید شکر خودکفا می شود

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۸:۳۹ |
کد خبر: 40236 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


همدان – ابتکارآنلاین: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گفت: براساس پیش بینی ها سال آینده یک میلیون و ۹۳۰ هزار تن شکر در ایران تولید می شود که در این شرایط نیازی به واردات این کالا نیست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – عباس کشاورز روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی در تویسرکان استان همدان با بیان اینکه مهمترین وظیفه بخش کشاورزی تامین امنیت غذایی کشور است افزود: امروز زمینه خودکفایی شکر در کشور فراهم شده است.

وی اضافه کرد: پایین بودن بهره وری و استفاده نکردن از تکنولوژی مهمترین مشکلات بخش کشاورزی است که این مهم لزوم افزایش بهره وری در این حوزه را می طلبد.

کشاورز ادامه داد: با وجود بحران آب و محدودیت های فراوان، ایران همچنان در تولید گندم خودکفا است.

وی با بیان اینکه بیش از پنج هزار تن انواع محصولات کشاورزی، شیلات و غیره تاکنون از کشور صادر شده است افزود: برای دستیابی به اهداف کلان در بخش کشاورزی باید بیشترین استفاده را از منابع آب و خاک برد.

وی اضافه کرد: بهره وری کلید توسعه است و تکنولوژی در کشاورزی، مدیریت فنی یافته های جدید و سرمایه است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت احداث باغ مادری گردو را یکی از حرکت های تکنولوژی عنوان کرد و افزود: باید به سرمایه گذاری در این بخش توجه بیشتری شود چرا که این طرح بزرگی برای شهرستان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کشاورز افزایش بهره وری، تجاری سازی و صنعتی شدن کشاورزی را مهم دانست و افزود: باید رویکردها را به سمت همکاری، تعامل، طرح محوری، ثبات و پایداری تغییر داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: اولویت استان توجه به اشتغال و معیشت مردم است.

سید سعید شاهرخی با بیان اینکه طرح زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی یکی از مهمترین ظرفیت های شهرستان را بکار می گیرد، گفت: با اجرای این طرح به طور حتم توسعه کیفی در شهرستان را شاهد خواهیم بود.

عملیات اجرایی زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی (باغ مادری، نهالستان، خزانه) در مساحت ۱۱ هکتار با سرمایه ای بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال در روستای مرادآباد شهرستان تویسرکان آغاز شد.

همزمان با دهه فجر امسال ۸۴۰ طرح در نقاط مختلف استان همدان بهره برداری و عملیات اجرایی ۱۶۰ طرح آغاز می شود.

با بهره برداری از این تعداد طرح برای ۲ هزار و ۶۸۰ نفر شغل ایجاد می شود و در مجموع برای یک هزار طرح یاد شده، ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *