مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در قرچک افتتاح شد | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در قرچک افتتاح شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۶:۰۴ |
کد خبر: 40212 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در دانشگاه پیام نور شهرستان قرچک برای نخستین بار در استان تهران با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و برای نخستین بار در استان تهران، مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در دانشگاه پیام نور شهرستان قرچک با حضور حسین بابایان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، مسعود مرسل پور فرماندار، سهراب عسگری رئیس دانشگاه پیام نور و مهدی مبشر رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان افتتاح شد.

مهدی مبشر رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان قرچک در حاشیه افتتاح این مرکز بابیان اینکه ایجاد کارگاه‌های مهارت‌آموزی در دانشگاه‌ها بستری مناسب برای اشتغال فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عنوان کرد و گفت: افتتاح مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در شهرستان قرچک بسترهای مناسب را برای توسعه فعالیت‌های پژوهش محور و مهارت آموز فراهم خواهد کرد.

 قر1

وی افزود: طرح ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها فرصتی استثنایی برای مهارت‌آموزی دانشجویان و دانش‌آموختگان برای ورود به سطح جامعه در جهت اشتغال است.

مبشر خاطرنشان کرد: امیدواریم مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و دانشگاه پیام نو شهرستان قرچک با همکاری یکدیگر بتوانند با برخورداری از امکانات بسیار مناسب در امر آموزش برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان گام‌های مؤثری بردارد.

 قر2

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان قرچک تصریح کرد: در مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان، تمهیدات لازم در جهت اجرای دوره‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار به دانشجویان آموزش‌های موردنیاز ارائه خواهد شد.

گفتنی است این طرح در راستای اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال با توجه به مصوبه شورای عالی اشتغال و به استناد بند ماده ۴ برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و دستورالعمل ایجاد مراکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان (SCD) بسته‌شده است که در سطح کشور در حال اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *