مطالبه گری حق مردم و ضامن دوام انقلاب اسلامی است | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

مطالبه گری حق مردم و ضامن دوام انقلاب اسلامی است

انتشار: سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۶:۲۹ |
کد خبر: 40184 |
بازدید: 64 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت :مطالبه گری حق مردم و ضامن دوام انقلاب اسلامی است ، کسی که از حق سئوال خود بگذرد در اصل از انقلاب خودگذشته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید ابوالفضل رضوی روز سه شنبه در همایش عشایر شهرستان ورامین که در روستای دمزآباد از توابع بخش جوادآباد ورامین برگزارشد اظهار کرد: مردم حق دارند که از مسئولان نظام سئوال کنند و مسئولان نیز وظیفه دارند به درستی و شفاف به سئوالات و ابهامات مردم پاسخ قانع کننده ارائه دهند.

وی افزود :کسی که از حق سئوال کردن خودبگذرد ، در اصل از انقلاب خود گذشته است ،مردم باید از مسئولان بخواهند که شیوه های نوین زندگی ، تجهیزات و امکانات را در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه کشاورزی نوین فراهم کنند.

وی با تأکید بر نقش موثر روستائیان و عشایر در توسعه فعالیت های کشاورزی در کشور گفت : کشاورزان و عشایر باید به سراغ فعالیت ها و پروژه هایی روند که درآمد آنان را صورت چشمگیر افزایش دهند ، دیگر نمی توان به شیوه های قدیمی به تولید محصولات کشاورزی و دامی پرداخت و زندگی را با درآمدآن اداره کرد.

رضوی بیان کرد: با بررسی جمعیت روستایی و عشایر کشور از زمان انقلاب تا کنون در می یابیم که جمعیت ۲۰ میلیونی این بخش از جامعه همچنان ثابت مانده است ، این در حالی است که در ابتدای انقلاب جمعیت شهری ۱۵ میلیون نفر بود و امروز این جمعیت شهری با رشد ۴۰۰ درصدی به ۶۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت:امروز جوانان روستایی و عشایری از سواد دانشگاهی برخوردارند و دیگر نمی خواهند به شیوه اجداد خود کار کرده و به تولید بپردازند ، در گذشته فقط از شیر و یا گوشت دام استفاده می کردند در صورتی که امروز فقط از شیر ۳۵ نوع محصول با ارزش افزوده بسیار بالا استحصال می شود.

وی بیان کرد: توسعه علمی کشاورزی و دامپروری باعث شده تا برخی از نژادهای دام سبک در هر بار زایمان ۴ بره به دنیا آورده و محصول مزارع کشاورزی نظیر گوجه فرنگی به ۱۵۰ تن در هکتار افزایش یابد که قطعا این نوع تولید ، سود آور خواهد بود.

وی با اشاره به حمایت های دولت از بخش کشاورزی گفت : با پیگیری های رئیس جمهور و معاون اول ، لایحهای ۲ فوریتی برای اشتغال روستائیان و عشایر به مجلس ارائه شده که طی آن تسهیلات ارزان قیمت ۶ درصد از ۵۰ میلیون تا ۱۰ میلیارد تومان به عنوان سرمایه درگردش و هزینه اولیه راه اندازی فعالیت های اقتصادی در اختیار این افراد قرار می گیرد.

رضوی تصریح کرد: روستائیان با برخورداری از این تسهیلات ارزان قیمت می توانند علاوه بر افزایش میزان تولید ، فرصت های شغلی پایداری ایجاد کنند ورونق و آبادی را بیش از گذشته به مناطق روستایی بازگردانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *