دولت با افزایش 3 برابری مستمری مددجویان، کار بزرگی انجام داد | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

دولت با افزایش ۳ برابری مستمری مددجویان، کار بزرگی انجام داد

انتشار: دوشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۴۵:۳۲ |
کد خبر: 40172 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


رشت – ابتکارآنلاین: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به سه برابر شدن مستمری مددجویان این نهاد گفت: دولت تدبیر و امید با همکاری مجلس شورای اسلامی، کار بزرگی برای مستمری مددجویان زیرپوشش این نهاد و بهزیستی انجام داد که در ۳۹ سال قبل، بی سابقه بوده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – پرویز فتاح روز دوشنبه در مراسم خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در رشت افزود: این افزایش مستمری به طور ثابت به مددجویان پرداخت می شود.

وی با یادآوری اینکه پنج و نیم درصد جمعیت کشور زیرپوشش کمیته امداد هستند، اظهار کرد: در گیلان این عدد هفت درصد است که تفاوت مازاد آن در این استان، نیازمند رسیدگی بیشتر است.

فتاح با اشاره به دیگر مبالغ اختصاص داده شده از سوی دولت در جهت فقرزدایی و کمک به محرومان گفت: در همین راستا، سه هزار میلیارد تومان برای وام قرض الحسنه اشتغال لحاظ شده که از این میزان، ۲ هزار میلیارد تومان سهم کمیته امداد و ۹۰۰ میلیارد تومان سهم بهزیستی است.

وی ادامه داد: ۶۵ درصد از این میزان در کشور جذب شده که عدد خوبی است اما در گیلان، این آمار ۷۴ درصد است که نوید ان را می دهد که در فروردین ماه، صددرصد جذب شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در بودجه ۹۷ پیشنهاد دولت برای وام اشتغال، ۲ هزار میلیارد تومان لحاظ شده، گفت: از محل تبصره ۱۴ ، اعتبار چهار هزار به هفت هزار میلیارد تومان افزایش یافته که این میزان، بیانگر افزایش ۷۵ درصدی است.

به گفته فتاح، در توافق کمیته امداد با دولت، این میزان برای از بین بردن فقر مطلق افرادی که نیازمند هستند، صرف می شود ضمن اینکه با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بایستی افراد نیازمند را شناسایی کنیم و به آنها خدمات دهیم.

وی افزود: دو سال قبل تعداد مددجویان کمیته امداد، یک میلیون و ۷۴۰ هزار خانوار بود و امسال، به یک و نیم میلیون خانوار کاهش یافته که معادل کاهش یک و نیم درصدی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به مزیت های وام اشتغالزایی به مددجویان در جهت خودکفایی خانواده های زیرپوشش گفت: علاوه بر خوداتکایی و زندگی عزتمندانه، بر اساس این راهبرد، نیازمندان جدیدی می توانند تحت پوشش قرار بگیرند.

فتاح در بخش دیگری از سخنانش، به احداث مسکن برای مددجویان به عنوان یکی از خدمات این نهاد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امسال ۱۵ هزار واحد مسکونی احداث کردیم که یک هزار و ۷۰۰ واحد مربوط به گیلان بوده؛ از این تعداد یک هزار خانه توسط کمیته امداد و سپاه استان، ۲۰۰ خانه به همت خیران و ۵۰۰ خانه از محل اعتبار تخصیص یافته از سازمان برنامه و بودجه کشور تحویل شده است.

به گزارش ایرنا در مراسم خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشت.

۱۰۳ هزار خانوار در استان گیلان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *