مجتمع فرهنگسرای پوئینک در قرچک کلنگ زنی شد | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

مجتمع فرهنگسرای پوئینک در قرچک کلنگ زنی شد

انتشار: دوشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۴۲:۵۴ |
کد خبر: 40150 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: مجتمع فرهنگسرای پوئینک با حضوررئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران و مسئولان کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – متراژ این فرهنگسرا ۷۰۰ متر مربع در دو طبقه با مبلغ ۱۵ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

بهروز مشتاق رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک در خاشیه این مراسم اظهار داشت: یک قسمت های این فرهنگسرا را شامل کتابخانه، سالن مطالعه مجزا برای بانوان و آقایان، فضای اداری، فضای آموزشی، آمفی تئاتر و نمایشگاه است.

وی اهمیت فضای احداث این مجموعه مهم ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با هماهنگی کلیه دستگاه ها و مجموعه شهرستان بتوانیم در کمترین زمان ممکن این مجموعه را به بهره برداری برسانیم.

مشتاق تصریح کرد: دولت با وجود برخی از مشکلات مانند کمبود اعتبارات تلاش می‌کند در حوزه فرهنگ و هنر اقدامات بیشتری انجام دهد و سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این است که بخشی از اعتبارات را به شهرستان‌ها سوق دهد و همچنین این سیاست در قرچک دنبال شده است تا شاهد فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌باشیم.

قر2

وی با اشاره به وظیفه مهم اداره فرهنگ و ارشاد در افزایش سطح فرهنگ عمومی و گسترش فرهنگ شهروندی اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های فرهنگی شهرستان، همچنین در راستای استفاده از حداکثر ظرفیت‌های و علی‌رغم مشکل عدم وجود زمین کافی به لحاظ تراکم جمعیتی بالای این شهرستان در راستای بهبود فرهنگ شهروندی و لزوم اهمیت به فعالیتهای فرهنگی و هنری در سطح شهرستان به این امر اختصاص داده شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک کرد: احداث این فرهنگسرا به پویایی و نشاط بیشتر فضای عمومی شهر کمک کرده و بستر مناسبی جهت فعالیت هرچه بهتر فعالان عرصه فرهنگ و هنر و در جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری و ظهور و بروز توانمندی‌ها و خلاقیت‌های شهروندان مهیا و متجلی گردد.

قر1

وی گفت: احداث فرهنگسرای شهرستان نقطه آغازی برای ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری در این شهر است.

مشتاق در پایان افزود: امیدواریم که در هفته دولت این مجتمع به پایان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *