فاز نخست مرکز فرهنگی و هنری دفاع مقدس مازندران به بهره برداری رسید | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

فاز نخست مرکز فرهنگی و هنری دفاع مقدس مازندران به بهره برداری رسید

انتشار: یکشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۷:۲۵ |
کد خبر: 40138 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


ساری – ابتکارآنلاین: همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر ، فاز نخست مرکز فرهنگی و هنری دفاع مقدس مازندران در ساری با عنوان ‘ پارک موزه ‘ توسط رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – پارک موزه دفاع مقدس مازندران در فضایی به مساحت ۶۰ هکتار در قالب ۲۴ طرح و در ۳ فاز در حال ساخت است.

فاز نخست این طرح پس از ۹ سال با سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است .

استاندار مازندران در این مراسم روحیه ایثارگری را نیاز امروز کشور دانست و گفت : مشکلات استان مازندران هم با انقلابی کار کردن قابل حل است .

محمد اسلامی افزود : رمز و راز پیروزی و موفقیت و ماندگاری ما در انقلاب اسلامی از ایثارگری ها و جانبازی های شهدا بوده است و این صفات فردی و جمعی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده که ما را به پیروزی رساند.

وی با تاکید بر این که باور دینی ، همدلی و یکپارچگی بین آحاد جامعه و تبلور آن در صحنه انقلاب و دفاع مقدس رمز پیروزی ما بوده است، گفت: در دروان انقلاب و دفاع مقدس کسی به فکر رتبه و درجه نبود و همه به پیروزی فکر می کردند و این همدلی ، موفقیت ماندگاری را به ارمغان آورد.

استاندار مازندران تاکید کرد : در این عصر نیز اگر بخواهیم به این موفقیت های ماندگار خود تداوم ببخشیم باید باورهای دفاع مقدس را دوباره تقویت کنیم و با اتحاد و همبستگی تلاش روز افزون داشته باشیم.

وی افزود : ما در پیشگاه شهدا قرار داریم و خانواده های شهدا همیشه حضور دارند و پارک موزه دفاع مقدس و شبیه سازی عملیات والفجر ۸ در این مجموعه برای روایتگری ایثارگری ها و رشادت هاست.

استاندار مازندران خطاب به مردم ،مسئولان ، لشکریان و کشوریان گفت : باید یک دور دیگر برای انقلابی بودن و انقلابی ماند و انقلابی کار کردن به صحنه بیاییم و باور کنیم مشکلات سنگین نیست ، مشکل خودمان هستیم ، چرا که ایثارگری و از خودگذشتگی را فراموش کردیم.

وی افزود : منابع و ذخایر بسیاری در حوزه های طبیعی و نیروهای انسانی و فرصت های عالی در اختیار داریم ، پس باید بتوانیم یک قدرت جهانی بشویم و قدرت جهانی شدن ایران در دست خودمان است و کسی مزاحمان نمی تواند باشد.

فاز نخست پارک موزه مازندران که امروز بهره برداری شد ، شبیه سازی منطقه عملیاتی والفجر ۸ دوران دفاع مقدس در حاشیه رودخانه تجن ساری است .

این پارک موزه در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار ساخته می شود که ۳۶ هکتار آن بستر رودخانه تجن است.

ساخت ‘ تانک فارم ‘ با الگوگیری از مخازن نفتی در شهر فاو با کاربری فرهنگی ، احداث مسجد فاطمه الزهرا (س) به عنوان یادمان فاو ، دهکده یادمان هفت تپه با شبیه سازی اردوگاه هفت تپه ، مرکز بهداری و طرح ساماندهی ، احداث دیوار ساحلی رودخانه تجن و احداث سد لاستیکی بخش های دیگر این مرکز فرهنگی و هنری است .

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در این مراسم اعلام کرد که کار محتوایی فاز نخست تا هفته دفاع مقدس سال آینده تکمیل می شود و فاز دوم با هفت طرح با پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۸۰ درصد در حال ساخت است.

سردار عبدالله ملکی افزود : فاز سوم این مرکز موزه روایتگر مازندران در گذر تاریخ است و در همین ارتباط کتابی با عنوان ‘ هزاره پایداری ‘ تا پایان امسال منتشر خواهد شد.

مردم ولایتمدار مازندران با پیشینه مذهبی و دینی در هشت سال دفاع مقدس کارنامه درخشانی را از خود بر جای گذاشتند و ساخت مرکز فرهنگی و هنری دفاع مقدس با هدف انعکاس گوشه ای از خاطرات سال های حماسه ، عشق و ایثار دلیر مردان این خطه سرسبز ساخته شده است .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این مراسم که استاندار مازندران و نماینده ولی فقیه در استان به همراه شمار زیادی از خانواده های شهدا ، آزادگان و ایثارگران حضور داشتند ، مانور غواصان نیروی دریایی سپاه به نمایش درآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *