بشر محوری دلیل نابودی تمام انقلاب ها | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

بشر محوری دلیل نابودی تمام انقلاب ها

انتشار: جمعه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۱۷:۲۰ |
کد خبر: 40085 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت شهرستان پیشوا گفت:دلیل اصلی نابودی تمام انقلاب ها تفکر دست اندرکان این انقلاب ها بود که حرکت خود را مبتنی بر تفکر اومانیسمی میکردند و بشر را تنها عامل رقم زدن تحولات میدانستند؛این تفکر از نظر اسلام مردود است چرا که انقلاب ما بر پایه خدا محوری شکل گرفت.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین الهایی سحر ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت :از این تریبون مقدس نماز جمعه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب وظیفه است که شکر نعمت به جا بیاوریم و تاثیر و راهبرد و نعمات انقلاب را مرور کنیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ایران برخلاف انقلابها ماندگار است گفت:قبل از انقلاب ایران ،انقلاب های متعدی مانند انقلاب کبیر فرانسه، روسیه یا الجزایر قبل از انقلاب ایران به وقوع پیوست لکن تمام ان انقلاب ها به افول رسید و چیزی از ان باقی نماند.

وی افزود: دلیل اصلی نابودی تمام انقلاب ها تفکر دست اندرکان این انقلاب ها بود که حرکت خود را مبتنی بر تفکر اومانیسمی میکردند و بشر را عامل رقم زدن تمام تحولات میدانستند؛این تفکر از نظر اسلام مردود است چرا که انقلاب ما بر پایه خدا محوری شکل گرفت.

خطیب جمعه پیشوا با بیان اینکه مردم شهرستان پیشوا نقش عظیمی در شکل گیری انقلاب داشتند گفت:بخش اعظم از حرکت انقلاب مربوط به پیشوا و حرکت مردم این دیاردر سال ۴۲ است که با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره) کفن پوش حرکت کردند و الگویی برای کل کشور از جمله تبریز و قم و و شهرهای دیگر شدند.

وی افزود :مردم پیشوا برای حرکت خود از عزاداری اباعبدالله درس شهامت ، شجاعت و شهامت گرفتند وتفکر اومانیستی کاره ای نبود و چیزی که باعث میشود بعد از ۴۰ سال انقلاب اسلامی ما مستدام و با قدرت در مقابل تمام زیاده خواهی هایی دشمنان همچنان پایدار بماند خدا محوری است و خدا هم بشارت داده این شجره طیبه هر لحظه ثمره میدهد وهمه متنعم میشوند.

االهایی سحر در ادامه دلیل دیگر ماندگاری انقلاب را هماهنگی با فطر ت انسان دانست و گفت:هماهنگی ، تناسب و همخوانی این حرکت با فطرت انسانی در این شهر و تمام شهرها و حرکت امام در کنار مردم بود که آن حرکت بزرگ را شکل داد و با کارگردانی خداوند متعال به بار نشست.

وی افزود:خداوند میان مردم الفت قرار داد و مردم را از هر قومیت و نژادی کنار هم قرار داد و امروز میبینیم در همه جای کشور نام شهدا و خانواده های آنها درخشان است، یا زندان های مخوف زمان شاه سالها به اسارت بودند که مربوط به نهضت انقلاب است خداوند بود که این مدیریت و تالیف قلوب را ایجاد کرد.

امام جمعه موقت شهرستان پیشوا به دلیل دیگر ماندگاری انقلاب اشاره کرد و گفت:انقلاب ما چون بر پایه شریعت بود جهانی شد؛ بدون اینکه هیچ مسئولی در راهبرد این انقلاب و صادر کردن این انقلاب به کشورهای دیگر برنامه ای داشته باشد ؛ این انقلاب چون مبتنی بر شریعت بود جهانی شد.

الهایی سحر به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت:یکی از برکات انقلاب اسلامی تاسیس حوزه های علمیه است ؛در گذشته اگر کسی دوست داشت وارد حوزه علمیه برود شهر قم و مشهد بود اما امروز به برکت انقلاب ما در هر شهر و مرکز اسانی حوزه های علمیه متعددی در بخش خواهران و برادران داریم.

وی افزود:امروز جامعه المصطفی که بزرگترین مرکز حوزوی ما در قم است ۵۳۰ حوزه علمیه در دنیا دارد وهیچ کدام از این حوزه ها مدیر و اساتید ایرانی ندارد و در آمریکا ۸ حوزه علمیه داریم ؛در قم ۱۳۰ کشور طلبه دارند و نمونه آن شیخ ابراهیم زکزاکی است که ۲۰ میلیون نفر را در نیجریه به اسلام دعوت نمود.

خطیب جمعه شهرستان پیشوا گفت:دلیل دیگر ماندگاری انقلاب حاکمیت ارزش های دینی و اخلاقی و تقوا بر آن بود و انقلاب اسلامی در راس آن ولایت فقیه ،مجری به معنای حقیقی تقوا در تمام سلولهای کشور است که توصیه های اکید ایشان به مسئولان توصیه به رعایت اخلاق و تقوا و عدالت اجتماعی است.

خطیب جمعه شهرستان پیشوا با بیان دلایل انقلاب تصریح کرد :تاثیر انقلاب داخل و خارج از کشور در دین نمود پیدا کرده است ؛مردمی بودن،همه جانبه بودن انقلاب تنها برای مطرح کردن مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصاد نبود و اهداف انقلاب کنندگان برای این بود که ریل اخلاقی و اقتصاد اسلامی و جاری شدن تمام مبانی اسلام در همه جای کشور نمایان شود.

الهایی سحر در پایان با بیان اینکه مسئولان باید قدر مردم و این نظام را بدانند گفت:تنها راهبرد جمهوری اسلامی حرکت در راه توسعه کشور است و دغدغه مسئولان باید توسعه شهر و استان و منطقه خود با تعریف راهبرد باشد و در کنار آن از دانشجوها و تحصیل کردگان و نخبگان با تشکیل اتاق فکر و طرح ایده های نو بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *