بررسی طرح هادی روستاهای آرو، سیدآباد و سرخده دماوند | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

بررسی طرح هادی روستاهای آرو، سیدآباد و سرخده دماوند

انتشار: پنج شنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۱:۳۳ |
کد خبر: 40058 |
بازدید: 69 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح هادی روستاهای آرو، سیدآباد و سرخده دماوند خبر داد و گفت: روستاهای منطقه با مشکلات بهداشت و درمان مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – قاسم میرزایی‌نیکو عصر امروز در حاشیه بازدید از سه روستای آرو، سیدآباد و سرخده شهرستان دماوند در نخستین روز از دهه مبارک فجر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بازدید روستایی یکی از کارهای خوبی است که اگر تداوم داشته باشد، مشکلات روستاها از نزدیک رسیدگی و برطرف خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم توجه مدیران به مطالبات مردم افزود: مدیران دستگاه‌ها باید پاسخ‌گوی ارباب‌رجوع باشند و درهای اتاق خود را باز نگهدارند تا بخشی از مشکلات برطرف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اصلی روستاهای آرو، سیدآباد و سرخده مسأله طرح هادی است که مدت زمان آن در حال اتمام است و بعد از آن، تدوین طرح هادی به طور مجدد انجام می‌شود که مشکلات روستاها مد نظر قرار خواهد گرفت.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: مراحل ارائه زمین به جوانان روستای آرو انجام شد و برای رفع مشکلات شبکه برق‌رسانی این روستا نیز اعتباری بیش از ۱۷۷ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در خصوص روستای سیدآباد سه کار اصلی آبیاری، آبیاری تحت‌فشار و برآورد احداث دو گلخانه پیش‌بینی شده که قرار است تا برای تصویب به کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند ارجاع شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه گازرسانی به روستای سرخده گرچه هر علمت بیش از هشت میلیون تومان هزینه در برداشت، اما به اتمام رسیده و مشعل گاز این روستا تا چند ماه آینده روشن می‌شود.

میرزایی‌نیکو تأکید کرد: شوراهای روستاها باید کاری کنند که درآمد پایدار برای روستاها ایجاد شود تا مشکلات اساسی آنها برطرف شود؛ متأسفانه یکی از نارضایتی‌ها مربوط به شبکه بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه روستاها با مشکلات بهداشت و درمان مواجه هستند، افزود: در این خصوص، پیگیری‌هایی با فرماندار دماوند صورت گرفت تا نسبت به مشکلات بهداشتی و درمانی روستاهای این شهرستان اقدام شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اعتبار اختصاص یافته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی روستای آرو برای چه پروژه‌هایی برآورد شده است، گفت: این سؤالی است که باید از روستاها داشت که این اعتبارات در کجا هزینه شده و اعتباری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیون تومان نیز به روستای سرخده اختصاص یافته که به دلیل مشکلاتی هنوز از این اعتبار استفاده نکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *