علت حادثه نفتکش سانچی در مجامع بین المللی پیگیری می شود | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

علت حادثه نفتکش سانچی در مجامع بین المللی پیگیری می شود

انتشار: چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۷:۳۳ |
کد خبر: 39911 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


بروجرد – ابتکارآنلاین: معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریا نوردی گفت: با توجه به اینکه حادثه نفتکش سانچی در دنیا بی سابقه بود، علت حادثه در مجامع بین المللی پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدرضا اللهیار روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با خانواده های جانباختگان نفتکش سانچی در بروجرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درکنار خانواده های جانباختگان کشتی سانچی هستیم، افزود: امروز جعبه سیاه کشتی سانچی با حضور نمایندگان نهاد های بین المللی و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران باز و نرم افزار آن تحویل شده ولی بازخوانی نرم افزار طول می کشد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریا نوردی اظهار کرد: میزان خسارت به جعبه سیاه باید بررسی شود که بین۲ تا ۳ ماه زمان می خواهد زیرا بازخوانی درهمان محل انجام می شود.

اللهیار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با فشارهای زیاد به مجموعه بین المللی که درحال بازخوانی جعبه سیاه هستند، خواستار انجام سریع این مهم است.

وی اضافه کرد: سازمان جهانی دریانوردی پیگیر این موضوع است تا زوایای مبهم حادثه مشخص شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و کشتیرانی به همراه جمعی از مدیران شهرستانی با خانواده عبدالکریم بشارتی و محمد پیریایی ۲ تن از جانباختگان بروجردی نفتکش سانچی دیدار کردند.

نفتکش سانچی ۲۵ آذر ۱۳۹۶ بندر عسلویه در استان بوشهر را به مقصد کره جنوبی ترک کرد این کشتی عصر ۱۶ دی ۱۳۹۶ درحالی که حامل بیش از ۱۳۰ هزار تن مواد سوختی و میعانات گازی با درجه اشتعال بالا بود، درنزدیکی سواحل چین براثر برخورد با کشتی باربری کریستال، آتش گرفت که ۳۲ سرنشین آن جان باختند و فقط پیکر بی جان ۳ تن از آنها پیدا شد.

در حادثه نفتکش سانچی محمد پیریایی مهندس موتور و عبدالکریم بشارتی سرآشپز این نفتکش از بروجرد، جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *