بررسی عوامل فرهنگی موثر در بروز اغتشاشات اخیر در نود وششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

بررسی عوامل فرهنگی موثر در بروز اغتشاشات اخیر در نود وششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت

انتشار: یکشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۷:۴۳ |
کد خبر: 39779 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت- ابتکارآنلاین: به دعوت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شورای فرهنگ عمومی و با حضور رئیس و اعضاء نود و ششمین جلسه ی این شورا ،صبح روز شنبه سی دی ماه جاری با موضوع بررسی و شناسایی عوامل فرهنگی موثر در بروز حوادث اخیر –اغتشاشات و آشوبها-به میزبانی شهرداری پاکدشت برگزار شد

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – نودو ششمین جلسه شورا ی فرهنگ عمومی حول محور شناسایی وقوع و عوامل موثر بر بروز حوادث و ابعاد فرهنگی داخلی و خارجی موثر بر بروز برخی نا رضایتی ها چرخید .

خاطر نشان می شود در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین لزومی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت با بیان مطالبی در خصوص مباحث فرهنگی ،خواستار توجه کارشناسانه و عمیق به دلایل نارضایتی مردم و اهتمام جدی در خصوص رفع مسائل اجتماعی و معضلات و مشکلات معیشتی مردم ،از طرف مسئولان شد.

ایشان با سخنانی ارزشمند در خصوص ضرورت موشکافی و تامل در بروز حوادث ضمن بیان دلایل حماقت دشمنان انقلاب خاطر نشان کرد :این انقلاب تدریجی صورت نگرفته و با اهداف و انگیزه های مقدس همراه بوده است.

ایشان تصریح کردند : برخی مسئولان با نگاهی خودخواهانه و رویکردی تجملی از مردم که صاحبان اصلی این انقلاب هستند فاصله گرفته اند که این حوادث اخیر باید برای ایشان تلنگری بیدار کننده از این خواب خوش و غفلت انگیز باشد.

در ادامه تعدادی از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت با نگاه کارشناسانه و جامعه شناسانه دلایل متعددی را در بروز حوادث اخیر برشمردند که از مهمترین آنها می توان به توجه به سبک زندگی، عدم شفافیت ،عدم وجود و یا کارآمدی برخی نهادهای مدنی،و عدم ارتباط دو سویه بین مردم و تعدادی از مسئولان،ناکارآمدی برخی مسئولان ،نبود پیوست اجتماعی موثر،عدم توجه به نارضایتی های مردمی در حوزه های معیشتی و اشتغال و عدم تبلیغ درست از نظام مقدس جمهوری اسلامی و عدم تلاش برای تنویر افکارعمومی به ویژه نسل جوان نسبت به ثمره های خوب انقلاب اسلامی و…اشاره کرد .

ایشان عزم جدی و بی دریغ مسئولان برای رفع این نارضایتی ها را در شرایط فعلی بسیار ضروری دانستند .

همچنین در این جلسه در بخش دلایل فرهنگی خارجی موثر بر بروز حوادث اخیر ،هجمه های رسانه های معاند و مخالف و نیز تلاش برنامه ریزی شده و با پشتوانه ی بدخواهان انقلاب اسلامی را امری جدی و غیر قابل اغماض دانستند که از حوادث اخیر با بزرگنمایی و دروغ پردازی ،در تشدید نارضایتی های فرهنگی و ایجاد آشوبها،نقشی شیطانی و غیر قابل انکار داشتند.

در پایان مقرر شد ضمن تدوین موارد مطروحه و نظارت بیشتر بر عملکرد مسئولان و ارزیابی رضایت مندی مردم از طریق نظر سنجی تلاشی همه جانبه و دلسوزانه در رفع مشکلات مردم صورت گیرد. همچنین پیشنهاد شد چون گذشته اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت با برگزاری جلسات نقد و گفت وگو با دعوت از اساتید خبره در حوزه جامعه شناسی و فرهنگ ،در این مهم گام بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *