جلسه بررسی و تحویل شبکه آبرسانی روستاها به سازمان آبفای روستایی شهرستان فیروزکوه برگزار شد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

جلسه بررسی و تحویل شبکه آبرسانی روستاها به سازمان آبفای روستایی شهرستان فیروزکوه برگزار شد

انتشار: پنج شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۵۹:۵۲ |
کد خبر: 39688 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: جلسه بررسی و تحویل شبکه آبرسانی روستاها به سازمان آبفای روستایی شهرستان به ریاست مهندس کریمی معاونت سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور مهندس حسن زاده بخشدار ارجمند ، مهندس زمان دار معاون بهره برداری آبفا روستایی استان تهران، دکتر کرمانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، ، دهیاران و شورای روستاهای شهرستان فیروزکوه ۲۷ دی ماه ۹۶ در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در ابتدای جلسه مهندس کریمی ضمن خوش آمدگویی به مسئولین و مدعوین حاضر در جلسه و تسلیت بابت حادثه ی تلخ آتش سوزی کشتی نفت کش سانچی بیان داشت: شما حاضرین به عنوان نمایندگان مردم و رابط مورد اعتماد دولت و شهروندان هستید. هر یک از ما وظیفه ای تعریف شده داریم که مهم ترین آنها تسهیل و تسریع در امور مردم است، ما به عنوان سفیران خدمت باید کاری را انجام دهیم که خدا پسند و مردم پسند باشد. برای همه ی ما سلامت، امنیت و آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است، که سلامت زمینه ساز تمام آنهاست.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار در خصوص دستور جلسه آبفا روستایی ادامه داد: آب شرب باید با رعایت کامل بهداشت به منازل مردم برسد، چرا که تاثیر مستقیم بر سلامت افراد جامعه دارد؛ این امر مهم و حیاتی مستلزم مشخص شدن متولی امر میباشد که متولی آبرسانی در روستاها سازمان آبفای روستایی میباشد و باید تمامی روستاها شبکه آبرسانی را به این سازمان تحویل نمایند تا این موضوع به خوبی روند خود را طی کند.

مهندس کریمی تصریح کرد: سازمان آبفای روستایی میتواند پس از تحویل گرفتن شبکه، نسبت به نوسازی و رعایت بهداشت کامل آب اقدام نماید. همچنین ترمیم شبکه و احداث منابع آب شرب به مقدار مورد نیاز در هر روستا یکی دیگر از اقدامات این سازمان میباشد؛

لذا خواستاریم شوراهای اسلامی روستاها و مسئولین ذیربط، هماهنگی و همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

مهندس زمان دار با بیان مجموع آمارهای به دست آمده از خدمات دولت و اعتبارات دریافتی یاداور شد: آب مصرفی روستاییان که توسط سازمان مدیریت می شود، علاوه بر سلامت و بهداشت آن، بسیار مقرون به صرفه است و مردم باید بدانند با تحویل شبکه ها به سازمان آبفا هزینه ی قابل توجهی متحمل نخواهند شد و اداره ی این امر مهم توسط سازمان و دولت تمامآ به نفع روستاییان است.

معاون بهره برداری آبفا روستایی استان در پایان اظهار داشت: باید با همکاری یکدیگر این مسئله را به زودی به نتیجه مطلوب برسانیم.

وی از دهیاران و شوراهای روستاها خواستار شد اطلاعات دقیق هر روستا را برای سازمان ارسال کنند تا هر چه سریع تر با همیاری و همدلی شبکه های آبرسانی به روستاها سازمان دهی شود و امنیت سلامت و بهداشت روستاییان بیش از پیش تضمین گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *