شهرستان ری رتبه اول تولید شیر را در استان تهران دارد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

شهرستان ری رتبه اول تولید شیر را در استان تهران دارد

انتشار: پنج شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۵۹:۳۸ |
کد خبر: 39687 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: این شهرستان با تولید ۱۷۲ هزار و ۹۲۹ تن شیر در ۹ ماه سال جاری توانسته رتبه اول تولید شیر استان تهران را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ابوالفضل خلیل پور به نگهداری ۵۹ هزار و ۵۱۵ راس گاو شیری در ۳۰۰ واحد صنعتی و ۱۰۸ واحد کوچک و روستایی در سطح شهرستان ری اشاره کرد و افزود: تولید شیر در شهرستان ری نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی خرید اعتباری شیر توسط کارخانه های لبنی را از مهمترین مشکلات دامداران شهرستان ری عنوان کرد و یادآور شد: دامداران باید تمام نهاده های خود اعم از علوفه، جو، کنجاله و سویا را به صورت نقدی خرید کنند ولی در عوض شیر خود را نمی توانند نقدی به فروش برسانند که این امر باعث نارضایتی این قشر مهم و تاثیر گذار شده است.

خلیل پور با بیان اینکه شهرستان ری در ۹ ماه سال جاری ۳۵ هزار و ۵۵۷ تن گوشت قرمز گوساله، گاو و گوسفند تولید کرده است ،افزود: این شهرستان نسبت به ۹ ماه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش تولید گوشت قرمز را داشته و توانسته پس از شهرستان ورامین رتبه دوم تولید گوشت قرمز را نیز در استان تهران به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: دامداران شهرستان ری در جهت تولید گوشت دام سنگین ۱۰ هزار و ۷۳۷ گوساله پرواری را در ۲۳ واحد صنعتی و ۱۲۴ واحد روستایی و کوچک نگهداری می کنند، همچنین پرواربندان دام سبک شهرستان ری نیز ۵۱ هزار و ۸۷۳ راس گوسفند را در ۱۳ واحد پرورش صنعتی و ۱۳۶ واحد کوچک و روستایی نگهداری می کنند.

*** شهرستان ری رتبه دوم تولید تخم مرغ استان تهران را دارد

خلیل پور در بخش دیگر سخنان خود به تولید تخم مرغ در شهرستان ری اشاره کرد و افزود: این شهرستان با تولید ۱۹ هزار و ۱۵۴ تن تخم مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون؛ ضمن اینکه ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش تولید داشته است، توانسته رتبه دوم تولید تخم مرغ را هم در استان به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۶۵۱ هزار و ۵۲۳ قطعه مرغ تخم گذار در هفت واحد تولید شهرستان ری وجود دارد، اظهار داشت: شیوع آنفلانزای مرغی، قیمت بالای نهاده های تولید تخم مرغ مانند سویا و ذرت مهمتری دلیل افزایش قیمت تخم مرغ در ماه های اخیر بوده است.

خلیل پور با بیان اینکه شهرستان ری ۹ واحد فعال نگهداری مرغ گوشتی دارد عنوان داشت: مرغداران این شهرستان با نگهداری ۲۴۰ هزار و ۳۰۰ قطعه مرغ گوشتی رتبه پنجم تولید گوشت مرغ را در استان تهران دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۰ واحد زنبور داری در سطح شهرستان ری نیز فعال است ابراز داشت: زنبورداران این شهرستان با داشتن ۳ هزار و ۲۶۹ کلنی زنبور توانستند در سال جاری ۳۰ تن عسل تهیه کنند.

خلیل پور در پایان اعطای وام های کم بهره به تولید کنندگان بخش کشاورزی، ثابت ماندن قیمت نهاده های تولید و خرید تضمینی و نقدی محصولات حوزه کشاروزی را در رشد و توسعه بخش کشاورزی شهرستان ری بسیار مفید دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *