فرزندم برای شهادت تربیت شده بود | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

فرزندم برای شهادت تربیت شده بود

انتشار: چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۱۸:۰۲ |
کد خبر: 39679 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


   بروجرد – ابتکارآنلاین: مادر محمد پیریایی جان باخته نفتکش سانچی گفت: محمد متواضع، صبور و مهربان بود و برای شهادت در راه اعتلای وطن و سربلندی ملت ایران تربیت شده بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – فاطمه شجاعی افزود: نمی توانم باور کنم ۳۲ تن از فرزندان این مرز و بوم در دریای چین در میان آتش جان داده اند لذا همیشه منتظر ورود محمد خندان خودم می مانم.

شجاعی ضمن تقدیر ازهمدلی و همدردی مردم بروجرد و حمایت های دولت اظهار کرد: مسئولان برای کاهش عمق این فاجعه تلاش خود را کردند.

** خواهر جان باخته سانچی: مادرم برای محمد آرزوها داشت

خواهر جان باخته حادثه نفتکش سانچی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: سانچی، آروزهای مادرم برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی و دامادی محمد را به دل دریا برد.

مریم پیریایی افزود: امروز شاهد سوختن و پر پر شدن جگر مادری هستیم که فرزند خود را در نبود پدر با مشقت و سختی فراوان بزرگ کرد و امروزاین مادر پیر و دل شکسته توان آن را ندارد که تا دریا برود و شاخه گلی برای محمد به دریا هدیه کند.

وی در میان بغض های گلویش اظهار کرد: محمد از کودکی متواضع بود، هرگز با رفتار و سخنان خود کسی را نرنجاند و از وقتی خود را شناخت تلاش کرد روی پای خود بایستد.

خواهر جان باخته نفتکش سانچی گفت: او از دوران کودکی اهل نماز و تقوا، رعایت حلال و حرام بود و با داشتن هوش و استعداد بالا علاقه عجیبی به درس خواندن داشت.

وی افزود: محمد همیشه می گفت ‘دریا خیلی مهربان است و مانند جاده ها نیست که قربانی بگیرد’.

پیریایی گفت: امروز تنها آرزوی خانواده های جان باختگان سانچی و مادرم این است که سرنشینان آن سالم از دریا بازگردند چراکه نمی توانیم باور کنیم عزیزانمان از دست رفته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان و دولتمردان همه تلاش خود را برای نجات سرنشینان سانچی کردند و ملت نیز در غم از دست دادن این عزیزان سنگ تمام گذاشتند.

نفتکش سانچی ۲۵ آذر ۱۳۹۶ خورشیدی بندر عسلویه را به مقصد کره جنوبی ترک کرد؛ این تانکرعصر ۱۶ دی ۱۳۹۶ در حالی که حامل بیش از ۱۳۰ هزار تن مواد سوختی و میعانات گازی با درجه اشتعال بالا بود، در نزدیکی سواحل چین بر اثر برخورد با کشتی باربری کریستال، آتش گرفت که ۳۲ خدمه آن جان باختند و فقط پیکر بی جان سه تن از آنها پیدا شد.

سه تن از جان باختگان حادثه نفتکش سانچی اهل استان لرستان بودند که محمد پیرایی اهل بروجرد مهندس موتور این نفتکش بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *