لزوم اجرای هر چه سریع‌تر طرح کمربند سبز در پیشوا | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

لزوم اجرای هر چه سریع‌تر طرح کمربند سبز در پیشوا

انتشار: چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۰۰:۲۰ |
کد خبر: 39647 |
بازدید: 30 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به تأکیدات استاندار تهران، لزوم اجرای هر چه سریع‌تر طرح کمربند سبز در پیشوا را ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین- محمدکرم محمدی در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا با تسلیت سانحه نفت‌کش ایرانی اظهار کرد: جان باختن خدمه دریادل کشتی سانچی را تسلیت عرض می‌کنم؛ این ضایعه موجب آزردگی خاطر همه ملت ایران اسلامی و خانواده‌های معظم این عزیزان شد.

وی با اشاره به مطالبات دانش‌آموزان حاضر در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا اظهار کرد: دعوت از دانش‌آموزان و جوانان در جلسات شورای اداری و دیگر جلسات شهرستان و واکاوی مشکلات از زاویه دید آنان موجب می‌شود تا مطالبات قشر جوان زودتر احصا و پاسخ داده شود.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تعریف کردن بیجا، خودبزرگ‌پنداری و اینکه احساس کنیم ضعفی در ما وجود ندارد، زمینه انحراف اخلاقی، اجتماعی و شخصیتی است؛ همه در خود ضعف‌هایی داریم که گاهی خودمان به این ضعف‌ها شناخت لازم را داشته و می‌توانیم به شکلی عمل کنیم که این موارد رفع شوند و یا به حداقل برسند.

محمدی افزود: با همه موانعی که سر راهمان وجود دارد همواره روبه‌پیشرفت حرکت کرده‌ایم درحالی‌که موانع زیرساختی فراوانی در منطقه حاکم است.

وی ادامه داد: هر جلسه در جای خود محفوظ و محترم است و بی‌شک مصوباتی را به دنبال خواهد داشت و باید مراقب باشیم تا جلسات از شأن خود خارج نشوند.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در سفر استاندار تهران به پیشوا چیزی نداشتیم که به‌عنوان داشته‌هایمان بیان کنیم و هر آنچه بیان شد برگرفته از نداشته‌ها و نیازها بود و وی نیز با نگاه ویژه‌ای در جهت تأمین این نیازها دستورات لازم را صادر کرد.

*شهرستان پیشوا نیازهای عمیقی دارد

محمدی یادآور شد: این شهرستان نیازهای عمیقی دارد و به هر بخشی که ورود پیدا می‌کنیم، شاهد عدم وجود زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی هستیم.

وی بیان کرد: ۷۰ درصد ادارات حتی مکانی برای پارک وسایل نقلیه خود ندارند و از محلی استیجاری برای ساختمان اداره استفاده می‌کنند که ظرفیت این ساختمان پاسخگوی مأموریت محوله به آن‌ها نیست و امیدواریم پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه هر چه سریع‌تر به سرانجام مطلوب برسد.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: در شهرستان پیشوا با کمبودهای فرهنگی زیادی روبه‌رو هستیم، کما اینکه ظرفیت‌های زیادی هم وجود دارد که می‌توانیم به نحو مطلوب و در جهت رفع کمبودها آن‌ها را به‌کارگیری کنیم.

محمدی با اشاره به نبود فرهنگ‌سرا و سالن اجتماعات مناسب در پیشوا گفت: آموزش‌ و پرورش پیشوا سهم به‌سزایی در راه‌اندازی سینما در این شهرستان داشت و ما نیز حمایت‌ها و پیگیری‌های لازم را در جهت راه‌اندازی آن به‌منظور رفع بخشی از نیازهای فرهنگی انجام دادیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی پارک بانوان در پیشوا گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر پیشوا با دستور نماینده دولت در استان، در جهت اختصاص باغ ملی به پارک بانوان همکاری لازم را داشتند و تا زمان تأمین مکانی مناسب‌تر، از این فضا به‌عنوان پارک بانوان استفاده خواهد شد.

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به زیرساخت‌های ورزشی در پیشوا بیان کرد: فعالیت‌ها و اقداماتی در راستای احداث دو سالن شهدای ۱۵ خرداد قراء‌کرد و سردار جنگل صورت گرفته است که در صورت ورود شهرداری جهت تکمیل می‌توان طبق قانون آن‌ها را در اختیار شهرداری قرارداد.

*تکمیل سوله‌ها و سالن‌های ورزشی روستاها دنبال می‌شود

محمدی افزود: در روستاهای شهرستان پیشوا تکمیل سوله‌ها و سالن‌های ورزشی دنبال می‌شود و در راستای پیگیری و تکمیل هر چه سریع‌تر آن‌ها به شوراهای اسلامی تأکید شده است.

وی با بیان اینکه همواره در جلسات متعدد جوانان حضور یافته‌ است، یادآور شد: هر وقت آموزش‌ و پرورش در مدارس و یا سالن‌ها مراسمی داشته و دعوتی به عمل‌ آورده‌اند با میل و اشتیاق در این جلسات و در جمع جوانان و نوجوانان حضور یافته‌ام و در صورت تقویت این جلسات نیز این حضور ادامه خواهد داشت و از پیشنهادهای آنان بهره‌مند خواهیم شد.

*خانواده‌های شاهد و ایثارگر خطوط قرمز نظام هستند

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به لزوم تکریم خانواده‌های شهدا گفت: باور و اعتقادمان بر این است که اگر هر مدیری خانواده‌های شهدا و ایثارگران را مورد کم‌لطفی قرار دهد، خیانت کرده و خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر خطوط قرمز نظام است.

محمدی بیان کرد: علاوه بر اینکه به‌صورت هفتگی و یا ماهانه دیدار با خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر در دستور کار فرمانداری و دیگر ادارات ازجمله آموزش‌ و پرورش و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قرار دارد، به‌صورت سالانه نیز طرح سپاس اجرا می‌شود و طی آن دیدار جهادی با این خانواده‌های معزز انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: هم‌نشینی با خانواده‌های شهدا و ایثارگران موجب ایجاد روحیه می‌شود و برکات و خیرات فراوانی را برای مسؤولان به همراه خواهد داشت.

* طرح سپاس در روز دهم بهمن‌ماه در پیشوا اجرا می‌شود

محمدی گفت: در دهم بهمن سال جاری با برگزاری جلسه آغازین طرح سپاس در صحن مطهر حضرت امامزاده جعفر (ع) و گل‌باران مزار شهدا، مسؤولان استانی و شهرستانی با ۵۲۰ خانواده شاهد و ایثارگر شهرستان پیشوا دیدار و از آنان دلجویی خواهند کرد.

وی با تبریک پیشاپیش روز پرستار گفت: با توجه به تلاقی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه، پیش‌ازاین ایام و در روز پرستار جشنی ویژه بانوان شهرستان در سالن سینما پیش‌بینی‌شده است و از بانوان شاغل در ادارات با نام «زینب»، تعدادی از زنان موفق شهرستان و همچنین از فعالیت کمیسیون امور بانوان تجلیل خواهد شد.

فرماندار شهرستان پیشوا در رابطه با آلودگی هوا گفت: چند شهرستان استان تهران برحسب آمار دستگاه‌های پایش مبلغ قابل‌توجهی از عوارض آلایندگی را دریافت می‌کنند ولی شهرستان پیشوا از این عوارض بی‌بهره است.

*لزوم اجرای هر چه سریع‌تر طرح کمربند سبز در پیشوا

محمدی بر لزوم اجرای هر چه سریع‌تر طرح کمربند سبز در پیشوا تأکید کرد و افزود: طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی به‌منظور کاهش این آلایندگی‌ها در پیشوا طرح و پیگیری شده است و استاندار تهران نیز در سفر خود به این منطقه، اجرای طرح کمربند سبز را مورد تأکید قرار داد.

وی اظهار کرد: طرح کمربند سبز علاوه بر زیبایی و افزایش سرانه فضای سبز، کاهش آلودگی هوا را در پی دارد و از شهرداری، منابع طبیعی و اداره محیط زیست انتظار داریم تا در راستای این طرح کمک جدی داشته باشند.

فرماندار شهرستان پیشوا ادامه داد: از همه مدیران و مردم می‌خواهیم تا در جهت افزایش سرانه فضای سبز به‌ویژه در هفته درختکاری تلاش مضاعفی را کنند و هر کسی حداقل با کاشت یک درخت در جهش محیط‌زیست سالم و کاهش آلودگی‌های هوا قدم بردارد.

*نهضت درختکاری در روستاها دنبال می‌شود

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: کاشت نهال در روستاها نیز با توجه به توان و میزان آبی که در اختیار داریم، دنبال می‌شود و تلاشمان بر این است که این موضوع را به‌عنوان یک نهضت و در جهت کمک به محیط‌زیست انجام دهیم.

محمدی اظهار داشت: در شهرستان پیشوا منبع آلودگی محیط‌زیست به‌صورت چشمگیر وجود ندارد و آلودگی‌های این منطقه ناشی از شهرستان‌های هم‌جوار است و تاکنون نیز کمکی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با اشاره به طرح کمربند سبز گفت: شهرداری، منابع طبیعی و محیط‌زیست در راستای اجرای این طرح تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به مدیرانی که خارج از شهرستان پیشوا ساکن هستند، گفت: یکی از مباحثی که در انتصاب مدیران جدید از طریق مدیران کل دنبال می‌شود، اولویت قرار دادن مدیران بومی است.

محمدی ادامه داد: وقتی مدیری ساکن شهرستان پیشوا باشد، وقت بیشتری را می‌تواند صرف امورات این منطقه کند.

وی افزود: طبق قانون شورای عالی اداری، وقتی قرار به تغییر مدیری باشد، معمولاً مدیران کل این موضوع را با فرمانداران مطرح و نظر آن‌ها را پیگیر می‌شوند و خود مدیران کل تصمیم نهایی را می‌گیرند و گاهی نیز ممکن است ما اشکالات و تبعات حضور یک مدیر در شهرستان را به اطلاع مدیران کل برسانیم.

*مدیران جدید باید در پیشوا ساکن شوند

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: اگر مدیر جدیدی در شهرستان پیشوا منصوب می‌شود، حتما باید خانه‌ای در این منطقه اجاره کند زیرا با حضور در شهرستان بهتر می‌تواند بر کار خود تسلط داشته باشد و امور مردم را پیگیری کند.

محمدی با بیان اینکه مدیران باید به‌موقع در ادارات حضور یابند، بیان کرد: مسؤولیتی که به‌واسطه نظام به مسؤولان واگذار شده، مصداق واقعی حق‌الناس است و باید نسبت به مسائل مردم پاسخگو باشند.

*رفتار ناشایست با ارباب‌رجوع خیانت به مردم است

وی افزود: مدیران باید مراقب باشند تا برخورد ناشایستی با ارباب‌رجوع نداشته باشند که در این صورت به مردم و به جایگاهی که دارند خیانت می‌کنند.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار داشت: اگر در اتاق مدیران به روی مردم باز باشد به‌طور حتم خود مردم کمک می‌کنند تا مشکلات هر چه سریع‌تر رفع شود.

محمدی بیان کرد: با توجه به تلاقی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه باید حریم و حرمت‌ها رعایت شود و مدیران در جلسات و برنامه‌های این ایام حضوری به‌مراتب پررنگ‌تر از گذشته داشته باشند تا نظرات و انتظارات مردم تأمین شود.

وی با بیان اینکه حضور مدیران در طول سال در میان مردم الزامی است، گفت: رعایت حقوق مردم که همان حق‌الناس و حقوق شهروندی است، وظیفه شرعی و عرفی است و قانون نیز آن را الزام می‌کند.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: انقلاب اسلامی ایران در طول چهار دهه‌ای که از عمر آن می‌گذرد دستاوردهای زیاد و قابل‌تقدیری را به برکت خون شهدا کسب کرده است که باید این دستاوردها را در ایام دهه فجر بازگو کرد.

*در برخی از روستاهای پیشوا یک متر هم معبر آسفالت نشده نداریم

وی ادامه داد: در برخی از روستاهای پیشوا حتی به‌اندازه یک متر هم معبر آسفالت نشده نداریم و همه معابر آن آسفالت شده است؛ همه کارها و اموراتی که در شهر انجام می‌گیرد بیشتر از آن‌ها در روستاها انجام‌شده است.

محمدی گفت: این‌ها نعمت‌هایی است که به‌واسطه کار و تلاش نظام ایجادشده است؛ تنگناهایی نیز وجود دارد که سعی می‌کنیم در جهت رفع آن‌ها تلاش کنیم.

فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: همه مردم و مسؤولان در روز ۲۲ بهمن با همه وجود و توان و با همه نمادهایی که مربوط به انقلاب اسلامی به بهترین وجه در راهپیمایی شرکت می‌کنند و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به بهترین وجه موردحمایت قرار خواهند داد.

وی به انتصابات جدید شهرستان پیشوا اشاره کرد و گفت: از مدیران سابق ادارات تشکر و برای مدیران جدید آرزوی توفیق و موفقیت می‌کنم و امیدوارم مدیران جدید باانرژی و باوری به‌مراتب قوی‌تر از گذشته برای رفع مشکلات مردم این منطقه تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *