حلقه مفقوده ایجاد اشتغال در قرچک نبود آمار دقیق از میزان تسهیلات است | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

حلقه مفقوده ایجاد اشتغال در قرچک نبود آمار دقیق از میزان تسهیلات است

انتشار: دوشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۱:۴۹ |
کد خبر: 39587 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: حلقه مفقوده ایجاد اشتغال در قرچک نبود آمار دقیق از میزان تسهیلات است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسل پور در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچک که در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: امروز در بحث اشتغال هر دستگاه کار خودش را انجام می‌دهد و ضروری است هدایت و هم‌افزایی و هماهنگی میان تمام دستگاه سبب خروجی مناسب در حوزه اشتغال شود که این هماهنگی بر عهده دستگاه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان هست.

وی افزود: حلقه مفقوده ایجاد اشتغال در شهرستان قرچک نبود آمار دقیق از میزان تسهیلات ارائه‌شده در بخش‌های مختلف اشتغال است.

فرماندار قرچک تأکید کرد: باید از تسهیلات و امکانات موجود در شهرستان قرچک برای ایجاد شغل به‌صورت بهینه استفاده شود تا خروجی مثبتی را شاهد باشیم.

مرسل پور در خصوص پیشرفت زیرساخت‌های شهرک صنعتی و جذب سرمایه‌گذار در سطح شهرستان قرچک، نحوه واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و وضعیت اشتغال در گزارشی ارائه کرد و اظهار داشت: جذب نیروی کار و در هر دستگاه و بخش خصوصی فقط می‌بایست از سوی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی صورت پذیرد و دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری هستند تا در آینده آمار و اطلاعات دقیقی از وضعیت اشتغال ارائه شود.

وی تأکید کرد: با توجه به راه‌اندازی سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درزمینهٔ ارائه تسهیلات روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر، تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به اطلاع‌رسانی در این زمینه اقدام و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری فرمانداری در خصوص تعیین تکلیف بانک‌های عاملی که در شهرستان مستقر نمی‌باشند، جهت استقرار این بانک‌ها، پیگیری‌های لازم را از سوی مراجع استانی به عمل‌آورند.

فرماندار شهرستان قرچک گفت: با توجه به اجرای طرح کارورزی و فارغ‌التحصیلان در شهرستان قرچک، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نسبت به معرفی افراد ثبت نامی با توجه به سهمیه هر دستگاه اجرایی به اداره مربوطه اقدام و گزارش آن را به‌صورت ماهانه به کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان ارائه نماید.

مرسل پور در پایان تأکید کرد: با توجه به دستورالعمل اشتغال‌زایی روستای و عشایری در سامانه کارا، امور بانوان فرمانداری با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به برگزاری جلسه توجیهی برای بانوان کارآفرین شهرستان اقدام نمایند.

گفتنی است، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسل پور فرماندار و با حضور مصطفی زینت‌بخش سرپرست معاونت برنامه‌ریزی واداری مالی فرمانداری، سلطان محمدی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *