سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

هزینه جاری کشور حدود ۲۷۶ هزار میلیارد تومان است

انتشار: یکشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۴:۵۳:۲۵ |
کد خبر: 39559 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


گرمسار – ابتکارآنلاین: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع مردم گرمسار گفت: در بودجه سال ۹۷ یکی از معضلات اصلی بخش هزینه های جاری همچون حقوق و دستمزد است که این رقم حدود ۲۷۶ هزار میلیارد تومان است

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – غلامرضا کاتب؛ نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گرمسارآنلاین افزود: با این رقم بسیار بالای هزینه های جاری کشور حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان همیشه به صورت متناوب کسری بودجه دولت دارد و این موضوع باعث کاهش تمرکز کشور به حوزه عمرانی و پروژه های ملی در راه توسعه و عمرانی شده است .

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه به اختصاص ۶۰ هزار میلیارد به صندوق های بازنشستگی کشور در بودجه جاری کشور خبرداد و اظهارداشت: کمیسیون تلفیق در تصویب های بندی بودجه ۹۷به بخش اقشار ضعیف جامعه توجه ویژه ای دارد .

کاتب در ادامه از توقف افزایش هزینه های حوزه انرژی خانگی در مصارف عادی خبرداد و افزود: سال ۹۷ با تصویب مجلس هیچ خدماتی از جمله برق،آب و گاز گران نخواهد شد .

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: قیمت های حامل های انرژی نیز در کمیسیون های مختلف مجلس بررسی خواهد شد اما رقمی که دولت برای بنزین که ۱۵۰۰ بوده است مورد قبول نمایندگان ملت در مجلس نیست و این موضوع در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است .

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: هزینه های بخش مالیاتی کشور نیز حدود ۱۰۱ هزار میلیارد تومان است و در سال ۹۷ نیز هزینه های قبوض خدماتی مدارس نیز به دلیل توجه به حوزه آموزش و پرروش صفر خواهد بود و معاف هستند .

کاتب در ادامه نقد را حق مردم دانست و اظهار داشت: مشکلات اقتصادی که یکی از مطالبات به حق مردم کشورمان است با هوشمندی در برنامه های و تصویب لوایح دولت از طرف مجلس در نظرگرفته خواهد شد و همیشه مجلس با هوشمندی کامل در کنار مطالبات به حق مردم هستند .

وی در ادامه به موج سواری آمریکا و اسرائیل و هم پیمانش در مقابل انقلاب اسلامی افزود: نباید ملت بگذارند دشمن از این اتفاقات در کشور که خوش بختانه خنثی شد موج سواری داشته باشند و تنها با بیان مطالبات خود طبق قانون مشکلات را بیان کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *