سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

۱۵ هزار نفر از خدمات مشاوره ای بهزیستی شهرستان ری بهره مند شدند

انتشار: پنج شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۷:۴۷:۴۴ |
کد خبر: 39527 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: معاون امور توسعه پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: ۱۵ هزار نفر در این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون ازخدمات مشاوره ای بهزیستی استفاده کردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – شهبانو کامرانی اظهار کرد: به منظور کاهش آسیب ها و پیشگیری از معضلات بهزیستی خدمات مشاوره ای مورد تاکید این سازمان قرار دارد.

وی از فعالیت هشت مرکز مشاوره فعال روان شناختی در این شهرستان خبر داد و گفت: این مراکز خدمات مشاوره ای در زمینه تربیت فرزندپروری، اختلالات کودکان، بالینی بزرگسالان، مشاوره خانواده و گروهی و آسیب های اجتماعی را ارائه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات مشاوره ای بهزیستی این شهرستان از طریق مراکز مشاوره حضوری غیردولتی، دولتی، مراکز مشاوره تلفنی، مراکز مشاوره و سلامت روان محلی غیردولتی به متقاضیان ارائه می شود.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان ری در ادامه بر اهمیت مشاوره ژنتیک اشاره کرد و بیان کرد: مشاوره ژنتیک گامی مؤثر در کم کردن معلولیت هاست که با بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی مردم، نقش مؤثری در پیشگیری از بروز معلولیت های ژنتیکی و مادرزادی را دارد.

هزار معلول نابینا، ذهنی، اعصاب و روان و ضایعه نخاعی، سه هزار زن سرپرست خانوار و ۲ هزار و ۵۰۰ سالمند زیر پوشش نهاد حمایتی و خدماتی بهزیستی شهر ری قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *