سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

بخشش قاتل محکوم به اعدام در دماوند

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۵:۲۹ |
کد خبر: 39499 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند گفت: متهمی که حدود ۶ سال پیش در یک مشاجره منجر به قتل ناخواسته ، محکوم به اعدام شده بود با رضایت اولیای دم بخشیده شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسن ابراهیمی‌بسابی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و مورد توجه در حوزه قضایی، تداوم فرهنگ صلح‌ و سازش است که امسال در شهرستان دماوند ۲ مورد از پرونده های منجر به قتل که مورد تایید دیوان عالی کشور قرار گرفته و پرونده برای اجرای حکم به دادسرا نزد مرجع قضایی ارسال شده بود، با بخشش اولیای دم حکم قضایی اجرا نشد.

وی با بیان اینکه هر ۲ مورد غیر بومی بودند ولی قتل در شهرستان اتفاق افتاده بود، گفت: پرونده کنونی که هم اکنون مورد بخشودگی اولیای دم قرار گرفته مربوط به سال ۹۰ بود که به دلیل مشاجره‌ و درگیری، منجر به قتل ناخواسته شد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند با بیان اینکه دین مبین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرهنگ صلح‌ و سازش تاکید دارد، افزود: به جهت اینکه قتل دارای جنبه عمومی‌ است و صرفا به قصاص منتهی نمی‌شود، مجازات این فرد در حال اجراست و قاتل پرونده به مدت پنج سال زندانی خواهد بود.

ابراهیمی بسابی با اشاره به اینکه ندامتگاه دماوند سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس را پوشش می دهد، گفت: برخی از زندانیان این مرکز به دلیل قطعی و سنگین بودن محکومیت به تهران منتقل می شوند ولی مابقی زندانیان، در این محل مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به آمار، زندانیان مربوط به شهرستان دماوند نسبت به دیگر شهرستان ها کمتر هستند.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *