سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

فعالیت انجمن حمایت از زندانیان گسترده تر شود

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۴:۵۱ |
کد خبر: 39496 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


گرمسار – ابتکارآنلاین: فرماندار گرمسار در جمع مسئولان حوزه قضایی گرمسار گفت: انجمن حمایت از زندانیان گرمسار باید در بخش های رفاهی امکانات مناسبی برای خانواده های زندانیان فراهم نماید .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار هدف از تشکیل این جلسه را بررسی و حل مشکلات و کمک بیشتر به مدد جویان و خانواده های آنان بیان کرد و گفت : در خصوص شناساندن زندانیان به مردم جامعه و همچنین مشکلات زندانیان باید اطلاع رسانی گسترده ای صورت گیرد که همه زندانیان افراد مجرم و بزهکار نیستند و این امر باید در جامعه نهادینه شود.

طاهری رسالت اصلی انجمن را کمک و مساعدت مالی، فرهنگی، عقیدتی و بهداشتی و درمانی برای زندانی و خانواده های آنان عنوان نمود.

باهنر ؛مدیرکل زندانهای استان در رابطه با ضرورت تقویت جایگاه و نقش انجمن حمایت از زندانیان بعنوان تنها مرکز حمایتی از خانواده های زندانیان مدیران ذیربط و مددکاران را در راستای یافتن راه حل های کاربردی برای بهبود مستمر ارائه خدمات به خانواده های زندانیان و کمک به آموزش و بهداشت زندانیان دانست و گفت: بایستی با برنامه ریزی جامع و رسیدن به اقتصاد پایدار و درآمد مستمر بتوان بخش اعظم این خانواده ها را تا آزادی سرپرست از زندان به صورتی مناسب حمایت و پشتیبانی نماید.

وی افزود: زندانیان نسبت به سایر اقشار جامعه نیازمند حمایت بیشتری هستند و بخصوص حمایت از خانواده زندانیان می تواند از بوجود آمدن مشکلات دیگر برای این قشر آسیب پذیر مؤثر باشد.

در پایان جلسه راهکارها و پیشنهاداتی در زمینه کمک به مددجویان بی بضاعت و خانواده های آنان، کمک به تحصیل فرزندان زندانی، معرفی مددجویان دارای تخصص برای اشتغال، کمک به فعالیت های فرهنگی زندان و همچنین در خصوص نحوه توانمندسازی هرچه بیشتر انجمن و راهکارهایی درآمدزایی انجمن بحث و تبادل نظر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *