سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری در ورامین برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۳:۵۸ |
کد خبر: 39495 |
بازدید: 30 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: با حضور معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری ورامین ، جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این جلسه که با حضور مجتبی بوربور معاون برنامه ریزی فرمانداری و اعضای کارگروه برگزار شد ، مسائل مربوط به ایجاد فرصت های شغلی پایدار مورد بررسی قرار گرفت.

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری ورامین اظهار کرد: اشتغال ، اساس حرکت در زندگی است و بسیاری از مفسده ها به دلیل بی کاری پدید می آید.

مجتبی بوربور افزود : دست یابی به اهداف شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال در سایه همدلی ، همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها ، سرمایه گذاری بخش خصوصی و رفع موانع تولید محقق می شود.

وی تأکید کرد:سرمایه گذاران بخش خصوصی و کارآفرینان نباید در پیچ و خم های اداری و اخذ مجوزهای قانونی گرفتار و از فعالیت پشیمان شوند، همه وظیفه دارند تا با تسهیل امور ، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری تشویق و ترغیب کنند.

بوربور تصریح کرد: دولت های یازدهم و دوازدهم توجه ویژه ای به ایجاد فرصت های شغلی در مناطق شهری و روستایی دارد و اجرای طرح های فرارگیر ، کارورزی و روستا تعاون در این راستا برنامه ریزی شده است.

وی تأکید کرد: مسئولان در صدور مجوز برای فعالیت های تولیدی لازم است تا ضمن بررسی موانع ایجاد فعالیت ، نسبت به نیاز سنجی ، مشخص شدن بازار هدف و نحوه تأمین مواد اولیه اقدام کنند.

وی با اشاره به فعالیت های منجر به ایجاد فرصت های شغلی گفت : در حوزه مشاغل خانگی ، شهرستان ورامین با ایجاد ۳۰۵ فرصت شغلی ، رتبه نخست استان تهران را به خود اختصاص داده است.

معاون فرماندار ورامین افزود : در حوزه اجرای طرح کارورزی ، ورامین با ثبت نام ۵۶۲ نفر رتبه سوم استان تهران را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد:در حوزه صنعت از ابتدای امسال تا کنون ۳۰۰ فرصت شغلی در ورامین ایجاد شده و تا پایان سال ۲۰۰ شغل دیگر در این حوزه ایجاد می شود.

بوربور گفت : در حوزه کشاورزی نیز تا کنون ۳۴۵ شغل ایجاد شده و با افتتاح ده ها پروژه کشاورزی در دهه مبارک فجر به ارزش ۴۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان ده ها شغل دیگر در ورامین ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *