یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پردیس برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۱:۳۱ |
کد خبر: 39494 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار پردیس در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین -معاونین فرماندار، روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان گروه برنامه ریزی فرمانداری نیز در این جلسه حضور داشتند و فرماندار پردیس راه حل رفع بیکاری در میان جوانان تحصیل کرده را حرکت به سوی مهارت آموزی و ایجاد تعاونی دانست و گفت: دولت تسهیلات گوناگونی را در این راستا پیش بینی کرده است که می توان به تسهیلات مشاغل خانگی، طرح تکاپو و طرح تعاون روستا اشاره کرد.

حیدری جذب این تسهیلات را برای رونق اشتغال در شهرها و روستاها بسیار ضروری ذکر کرد و افزود: استعدادیابی هر روستا و حرکت به سمت استفاده از ظرفیت های داخلی روستاها نیز در افزایش اشتغال روستایی و ایجاد روند مهاجرت معکوس نقش مهمی دارد.

در ادامه افراد حاضر به تبادل نظر پرداختند و مقرر شد اداره صنعت و معدن و تجارت نسبت به بررسی و صدور مجوزهای لازم برای مشاغل خانگی اقدام مناسبی انجام دهد.

همچنین معاونین فرماندار نسبت به بازدید از روستاهای بالای ۵۰ خانوار که دارای دهیاری هستند اقدام و شرایط پیاده سازی طرح های اشتغال روستایی را بررسی کنند.

تهیه بانک اطلاعاتی از افراد جویای کار برای ثبت نام در طرح کارورزی و اهتمام اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی شهرستان برای بررسی دقیق مشاغل قابل اجرا در روستاها از مصوبات جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *