سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

یکی از اماکن و معابر شهرری به نام قیام هجده دی نامگذاری می شود

انتشار: سه شنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۹:۰۷ |
کد خبر: 39468 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری در میزگرد تخصصی ویژه سالروز قیام مردم شهرری در ۱۸ دیماه سال ۵۷ با بیان اینکه شهرری یکی از شهرهای مهم و نقطه عطفی در تاریخ ایران است و در همه ادوار مورد توجه بزرگان و نخبگان بوده است، گفت: در طول هزاران سال گذشته بسیاری از حرکت های مهم سیاسی تاریخی و اعتقادی در ری صورت گرفته و در تاریخ جهان اثرگذار بوده و ۱۸ دی نیز یکی از حرکاتی است که در انقلاب اسلامی اثرگذار بوده ولی مظلوم واقع شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه افزود: شهرری قبل از انقلاب یک پایگاه مهم تحولات و ساماندهی نیرو علیه رژیم بود که در ۱۸دی با بیانیه جامعه روحانیون مبارز و اعلام عزای عمومی، مردم در شهرری به خیابانها می آیند و در این حرکت چهار شهید تقدیم انقلاب می شود.

وی با بیان اینکه حرکت تاریخی ۱۸دی روند پیروزی انقلاب را سرعت بخشید، ادامه داد: متاسفانه این حرکت تاریخی خیلی در مجامع مورد توجه قرار نگرفته که به دلیل مظلومیت مردم ری است.

جمالی پور تصریح کرد: از وقتی تهران به عنوان پایتخت انتخاب می شود به مرور جایگاه شهرری که یکی از مراکز مهم سیاسی و اجتماعی بود تضعیف می شود تا گستره تهران روی ری را می گیرد و حرکت های ری را تحت تاثیر قرار می دهد و حرکت ۱۸دی نیز به دلیل سیطره تهران بر ری فراموش شده است.

معاون استاندار تهران با اشاره به حرکت میرزا رضای کرمانی و تحصن علما در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: ری همواره مرکز فعالیت های تاثیرگذار بوده است و باید تلاش کنیم این قیام به عنوان نماد انقلابی مردم ری در کنار سایر فعالیت ها به عنوان یک حرکت تاریخ ساز مورد توجه واقع بشود.

فرماندار ری بیان کرد: امسال مراسم بزرگداشت شهدای ۱۸دی، با یک ابتکار جدیدی برگزار می شود و با پیشنهاد بنیاد شهید و سایر مسئولان قرار است یادواره ۲۷۰۰شهید دفاع مقدس ری و ۴شهید هجده دی همزمان برگزار شود بلکه با این مراسم گرامیداشت، این حرکت وسیع تر و ماندگار تر شود.

جمالی پور برای نامگذاری یکی از اماکن و معابر شهرری به نام قیام هجده دی قول مساعد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *