سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس

انتشار: سه شنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۸:۰۵ |
کد خبر: 39463 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مصطفی سلطان محمدی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ابتدای این جلسه گزارشی از روند تحقق مصوبات جلسات قبل ارائه کرد و با اشاره به پیگیری های انجام شده برای اختصاص زمین و احداث کتابخانه مرکزی در شهرستان گفت: احداث این مرکز با مشخصات استاندارد، می تواند در سهولت دسترسی شهروندان به کتاب و در نتیجه افزایش سرانه مطالعات شهرستان کمک شایانی کند.

فرماندار پردیس نیز با تاکید بر اهمیت انس با کتاب گفت: کتاب می تواند دریچه های مختلفی از علم، فرهنگ و بینش را بر روی ما باز کند و اگر کسی با کتاب مانوس باشد زندگی خود و اطرافیانش را به سمت بهبود سوق خواهد داد.

پر1

حیدری تاثیر افزایش سرانه مطالعه بر کاهش ناهنجاری های اجتماعی را نیز بسیار بالا دانست و افزود: افراد کتابخوان به صورت منطقی و عقلانی با پدیده های مختلف روبرو می شوند و از هیجانات کاذب دور هستند به همین دلیل گسترش ناهنجاری ها در جوامعی که کتابخوانان زیادی دارند، کمترین میزان خود است.

در ادامه حاضرین پیرامون برنامه های اداره کتابخانه های عمومی از جمله برگزاری گردهم آیی ها کتابخوانان، برپایی نمایشگاه کتاب، راه اندازی مسابقه کتابخوانی، تجهیز کتابخانه ها و ایجاد اتاق فکری از نخبگان جوان به تبادل نظر پرداختند.

در پایان مقرر شد به منظور استفاده بهینه دانش آموزان از ظرفیت کتابخانه های شهرستان، ادارات مربوطه همکاری بیشتری داشته باشند، همچنین اداره کتابخانه ها نسبت به برگزاری همایشی با موضوع کتاب و با حضور ۱۰۰ جوان شهرستان و معرفی ۱ کتاب و برگزاری مسابقه کتابخوانی اقدام کند.

دعوت از اساتید متخصص امر کتاب برای حضور در جلسات انجمن و برگزاری جلسات تخصصی از دیگر مصوبات جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *