سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

بیداری مردم موجب خنثی شدن توطئه های دشمن می شود

انتشار: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۸:۵۷ |
کد خبر: 39458 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان این که باید در مقابل جریان ها و اتفاقات بیدار و هوشیار باشیم، گفت: بیداری و هوشیاری مردم باعث می شود نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب خنثی شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – وی روز دوشنبه در دیدار مسئولان و اعضای مجمع نهادهای عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم و ستاد بزرگداشت دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت به مناسبت یوم الله ۱۹ دی، اظهار کرد: مردم باید بدانند تا زمانی که از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه حمایت می کنند، دشمنان نمی توانند در مقابل انقلاب کاری از پیش ببرند.

وی افزود: در شعارهایی که در گذشته داده شده است، شعار «با ولایت زنده ایم؛ تا زنده ایم رزمنده ایم» را هم باید اضافه کرد تا دشمنان بدانند مردم انقلابی همیشه آماده هستند و دست از حمایت از ولایت بر نخواهند داشت.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مردم باید نسبت به انقلاب اسلامی متعهد و همیشه برای مقابله با دشمن آماده باشند و حق را در مقابل باطل پیروز کنند، چراکه جهان هیچ گاه از ستم و استکبار خالی نبوده است.

وی اظهار کرد: باید انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم و بدانیم انقلاب اسلامی راه حق، دین و مذهب است، این انقلاب زمینه ‌ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) می باشد و روز به روز اوج و قدرت پیدا می‌ کند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به این که ایران روزگاری در زیر سلطه کشورهای استکباری بود، خاطرنشان کرد: امروز ایران در دل مردم جهان جای دارد و این از برکات و ثمرات انقلاب اسلامی ایران است.

این مرجع تقلید با بیان این که جمهوری اسلامی ایران یک نظام ولایی است و این نعمت خداوند متعال می باشد، تاکید کرد: شکر این نعمت، حفظ و نگهداری آن تا ظهور حضرت مهدی(عج) است.

وی با اشاره به رویداد ۱۹ دی ماه سال ۵۶ در شهر مقدس قم گفت: در روز ۱۷ دی ماه سال ۵۶ مقاله ای در اهانت به امام خمینی در روزنامه ای منتشر شد که با وقوع این حادثه علما و بازاریان کفن پوش در روز ۱۹ دی در شهر قم به میدان آمدند و تجمع کردند و در آن اجتماع درباره شخصیت امام راحل و حکومت های استکباری برای ایشان سخنرانی کردم و همین مساله موجب شد، خیزشی از قم شروع و به شهرهای دیگر منتقل شود.

قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی ۵۶، روز در هم شکستن پایه های استبداد و استعمار، نویدبخش پیروزی حق بر باطل و آغاز درهم پیچیدن تومار ۲ هزار و ۵۰۰ ساله نظام شاهنشاهی به رهبری امام خمینی است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی به عنوان فقیهی فرزانه و مجاهد در برابر کل جهان ایستادند و فرمودند باید استبداد از بین برود و حکومتی نقش ‌آفرین به وجود آید.

وی با بیان این که مردم وظیفه دارند در برابر قدرت‌ های شیطانی قیام کنند، بیان کرد: آمریکا، انگلیس و سرسپردگان آنها می ‌دانستند، این قیام عزت ‌آفرین است، بنابراین تلاش کردند، قدرت اسلام را خاموش کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: امام خمینی در صحیفه نور از شهر مقدس قم به عنوان شهر خون، قیام و شهادت نام می ‌برند و این سابقه، عزت ‌آفرینی و اقتدار در قم متمرکز است و قم انقلابی بوده و انقلابی مانده است.

وی با بیان این که نمونه این امر در چند روز گذشته مشاهده شد و کل مملکت در دفاع از نظام قیام کردند، افزود: از یک طرف جریان قیام اسلامی، انقلابی و حامی مستضعفان و از طرفی دیگر ترامپ و صهیونیست ‌ها هستند، این صف ‌آرایی ادامه دارد و نقشه‌ های دشمن همواره طراحی می‌ شود، بنابراین باید در برابر آن بیدار و هوشیار باشیم.

تجمع های صنفی مسالمت آمیز چندی پیش در کشور با تحریک دشمنان و سوء استفاده عوامل فریب خورده داخلی منجر به بروز ناآرامی در چند شهر شد که با هوشیاری ملت، مسئولان و نیروهای انتظامی و امنیتی، در کوتاه ترین زمان توطئه دشمنان اسلام شکست خورد.

وی هم چنین حضور جمعیت میلیونی مسلمانان در مراسم اربعین حسینی(ع) در سال های اخیر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: می ‌خواهیم به دنیا قدرت نظام ولایی را نشان دهیم و این نظام ولایی و ولایت اهل بیت(ع) است که می ‌تواند میلیون‌ ها انسان را جمع کند.

** رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم نیز در این دیدار با تاکید بر درس ‌آموزی از ولایی بودن و ولایی ماندن و انقلابی بودن و ماندن گفت: حماسه بی ‌بدیل نهم دی، فتنه پیچیده آمریکایی – صهیونیستی را در نطفه خفه و انقلاب و نظام را تضمین کرد، از این رو می ‌توان گفت که بسترسازی ۹ دی از شهر مقدس قم بود.

نصرت ‌الله لطفی به قیام خونین ۱۹ دی مردم قم در سال ۵۶ اشاره و بیان کرد: شناخت وظیفه، عمل به وظیفه و عمل به هنگام باید همیشه در دستور کار باشد.

وی خاطرنشان کرد: منصب‌ های حکومت اسلامی را نمی ‌توان به شخصی داد که سابقه خوبی ندارد، بلکه باید انقلابی باشد و انقلابی نیز بماند و ملتزم به اسلام باشد و بماند.

وی هم چنین با اشاره به قضایای اخیر در کشور اظهار: با توجه به ناآرامی ها و اهانت ‌هایی که صورت گرفت، مردم برای دفاع از ارزش‌ های انقلاب اسلامی در صحنه حاضر شدند.

نهم تا نوزدهم دی ماه به عنوان دهه بصیرت نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *