سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

۱۵۰۰ واحد صنفی بدون پروانه کسب در ورامین فعالیت می کنند

انتشار: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۶:۰۷ |
کد خبر: 39434 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین با اشاره به اجرای طرح شناسایی واحدهای غیر مجاز ، از فعالیت یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی بدون پروانه کسب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید عباس میری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت : راه اندازی کسب و کار در حوزه اصناف به دریافت مجوز یا همان پروانه کسب نیاز دارد و این امر باعث می شود تا ساماندهی امور اقتصادی بازار کسب و نظارت بر فعالیت ها اصناف به درستی صورت گیرد.

وی افزود: کسانی که بدون پروانه کسب مشغول به فعالیت های اقتصادی هستند برای اتاق اصناف و دولت مشکلات عدیده ای را به وجود آورده و مردم را نیز درگیر این مشکلات می کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار کسبه دارای پروانه کسب در مناطق مختلف شهرستان و در حوزه های مختلف مشغول به فعالیت قانونی هستند.

میری گفت: طبق بررسی های صورت گرفته، علاوه بر این تعداد کسبه مجوزدار، حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد نیز بدون پروانه کسب مشغول به فعالیتند که با اجرای طرح شناسایی صنوف بدون مجوز که با همکاری پلیس اماکن نیروی انتظامی اجرا می شود، این صنوف به سمت قانونمند شدن هدایت شده و در صورت امتناع، از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری می شود.

وی تصریح کرد: واحدهای فاقد پروانه کسب موظفند طبق ضرب الاجل اعلام شده به اتحادیه های مرتبط مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند در غیر این صورت، آن واحد متخلف پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری می شود.

رئیس اتاق اصناف ورامین اظهار کرد: در نخستین روز از اجرای طرح شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب، به ۳۶ واحد تذکرات قانونی ارائه شده که در صورت عدم توجه پلمب خواهند شد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *