سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

ایران از آمریکا شکایت کند

انتشار: شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۸:۰۲ |
کد خبر: 39426 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که اجازه نمی دهیم بیش از این دولت آمریکا در امور داخلی کشور دخالت کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید مستند از دولت واشنگتن و کشورهای مداخله گر به دلیل اقدامات تخریبی آنها شکایت کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- محسن رضایی روز شنبه در پایان جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی خبری افزود: مسئولان کشور تا آخرین قطره خون از انقلاب و دستاوردهای نظام حمایت می کنند. آمریکا ۴۰ سال که جلوی پیشرفت ما را گرفته و اگر از کارهای خود عقب نشینی نکند مطمئن باشد عواقب بدی در انتظار آنها است.

وی ادامه داد: آنها خودشان هم می دانند که ما توانایی مقابله داریم و باید آمریکا و انگلیس از مداخله و ایجاد مانع دربرابر جمهوری اسلامی ایران عقب نشینی کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که اقدام ایران برای مجاب کردن آمریکا به عقب نشینی چه خواهد بود، گفت: هر کار مشروعی که بتواند آمریکا را از این گونه مواضع باز دارد باید در دستور کار قرار گیرد زیرا دیگر برای ما دخالت های آمریکا غیرقابل تحمل است.

رضایی به دخالت روسیه در انتخابات اخیر آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع در آمریکا مطرح است که در انتخابات اخیر روسیه دخالت هایی داشته و همین موضوع باعث شده است که حتی داماد ترامپ را از کاخ سفید اخراج کنند.

وی ادامه داد: حتی این موضوع هنوز در آمریکا ثابت نشده است اما وقتی دخالت های آمریکا درایران

ثابت شده است، ما باید مقابله به مثل کنیم ، توصیه ما به آمریکا این است که باید از مواضع خود در قبال جمهوری اسلامی ایران عقب نشینی کند.

وی با بیان این که در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حوادث اخیر گزارش هایی ارائه شد و بحث هایی درباره این که چه مسئولیتی می تواند، مجمع داشته باشد، انجام شد، اظهار داشت: اعضا نیز مباحث مختلفی در این باره مطرح کردند و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گزارش خوبی در این زمینه ارائه کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون دفاعی- امنیتی و اقتصادی مجمع نیز جلساتی درمورد نارضایتی ها و سوءاستفاده هایی که دشمنان از این نارضایتی ها داشتند،تشکیل دهند.

رضایی در عین حال مسئولیت رسیدگی به اتفاقات اخیر را بر عهده دولت، مجلس و قوه قضاییه دانست و ادامه داد: قوای سه گانه باید مسائل اقتصادی را پیگیری و درباره آن ها به خصوص سواستفاده دشمنان از این مشکلات چاره اندیشی کنند.

وی گفت: اولین بار نیست که دشمنان از اعتراض های داخلی سوءاستفاده می کنند و از زمان تاسیس جمهوری اسلامی ایران که برای آمریکا انقلاب گران تمام شد، وابستگان به آنها همیشه مترصد بودند که زمینه ای پیدا کنند تا بتوانند با عوامل داخلی و خارجی خود از آن سوءاستفاده کنند.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آمریکا همواره به دنبال ایجاد آشوب در داخل ایران بوسیله عوامل خود و در خارجاز کشور بوسیله افرادی امثالی مانند صدام بوده است تا بتواند سد راه ملت ایران شود.

رضایی جمهوری اسلامی ایران را ثمره ۱۰۰ سال مبارزات ملت ایران دانست و گفت: عصاره درس هایی که ملت ایران از مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و قیام های دیگر بدست آوردند در جمهوری اسلامی جمع شده و به این نتیجه رسیدند که خواهان انقلاب، استقلال و ازادی هستند که این شعارها یک شبه بوجود نیامده بلکه پشت آن خون ملت ایران و درس و تجربیات و نجابت مردم بود که در ۲۲ بهمن به نتیجه رسید.

وی با یادآوری این که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون آنهایی که از نظام سیلی خوردند همیشه در برابر ملت ایران ایستاده اند، اظهار داشت: سلطنت طلب ها، آمریکا، اسرائیل، منافقین و عربستان در این ۴۰ سال دور هم جمع شدند و علیه ملت ایران توطئه کردند. حتی صدام را تحریک کردند که با ملت ایران بجنگد.

وی خاطرنشان کرد: سال ۵۹ و در مرداد قبل از آغاز جنگ تحمیلی همین گروه جلسه ای داشتند که در آن اویسی شرکت کرده بود و در آن مشخص کردند که اول کودتا شود و اگر کودتا به نتیجه نرسید جنگ اتفاق افتد ولی کودتاچیان گفتند که غیرت ما اجازه نمی دهد وارد ایران شوید پس اول کودتا شد و چون کودتا شکست خورد جنگ رخ داد، بعد از جنگ نیز همین تیم آرام ننشستند و حتی آمریکا وارد بحث تحریم ها شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت ایران با حداکثر بردباری با آنها مذاکره کرد که برجام حاصل این مذاکرات بود و کلیت نظام نیز با چهارچوب هایی آن را پذیرفت ولی حتی امروز آنها نظر خود را نمی پذیرند و ترامپ به تحریم ها روی آورده است.

رضایی به سابقه اتفاقات اخیر اشاره کرد و ادامه داد: این اتفاقات دو سابقه دارد؛ چند ماه پیش در اربیل یک نشستی با حضورمایکل دی.آندرا مدیر اتاق عملیات ضدایران سازمان سیا، رییس دفتر قصی صدام پسر صدام، هانی تلفا برادر زن صدام، نمایندگانی از گروه بارزانی، منافقین و عربستان حضور داشتند و در آن تاریخ عملیات را تعیین کردند.

وی افزود: آنها تعیین کردند که اواخر آذرماه ۹۶ با استفاده از فضای مجازی عملیات را آغاز کنند و در دی و بهمن آن را گسترش داده تا نظام را ساقط کنند.

وی نام این عملیات را پروژه ‘همگرایی نتیجه بخش’ اعلام کرد و ادامه داد: آنها می خواستند تمام شهرها را از کنترل خارج کنند و بعد از گسترش اعتراضات به کشور اسلحه وارد کرده و تعدادی از تظاهرکنندگان را بکشند، آمریکا نیز پس از این واقعه درخواست حقوق بشری از سازمان ملل کند و سپس منافقین وارد شده و از اروپا بخواهند که ایران را تحریم و سپس کل نظام را ساقط کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: البته شروع این حادثه از دو سال قبل کلید خورد و از وقتی بود که مسئول امنیت عربستان در پاریس به دیدار اعضای منافقین رفت و تاکنون دو تا سه جلسه در این زمینه برگزار شده است ولی شاهدیم که این افراد از نظام سیلی خوردند.

رضایی تصریح کرد: تعبیر آنها این بود که مردم از نظام خسته شده اند و می خواهند براندازی نظام کنند و آمریکا نیز بر این اعتقاد بود که اگر موفق نشدیم نظام را با تحریم های سنگین به سمت فشار اقتصادی سوق دهیم تا ساقط شود.

وی یادآور شد: می‌خواستند با سوار بر موجی که محوریتش با سلطنت طلبان، منافقین و آمریکایی‌ها بود جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند یا حداقل با تحریم‌های بیشتر ایران را در فشار اقتصادی قرار دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید براین که در حوادث اخیر اجماع میان همه جناح‌های سیاسی کشور در مقابله با اغتشاشات به وجود آمد، گفت: در اولین قدم یک اجماع خوب سیاسی در کشور فراهم شد و امید آنها ناامید شد. آنان فکر می‌کردند اصلاح‌طلب و اصولگرا به هم حمله می‌کنند، جنگ سیاسی رخ می دهد و سه قوه هر کدام به یک سو می‌روند ولی وحدت در همه سطوح میان مسئولین ایجاد شد.

رضایی راهبرد دشمن برای ادامه اعتراض ها را دادن دل و جرات به متعرضین دانست و خاطرنشان کرد: نکته بعدی این بود که فکر می‌کردند اگر به مردم بگویند، نترسید و بانک‌ها را آتش بزنید و خسارت وارد کنید مردم بیشتر به خیابان‌ها می‌آیند ولی این موضوع نتیجه عکس داد و آنهایی که اعتراض اقتصادی داشتند، عقب کشیدند و فهمدیدند که باید نظرات خود را از راه های قانونی دنبال کنند.

وی زمینه دیگر شکست اعتراض ها را اختلاف میان سلطنت طلبان و منافقان دانست و افزود: از روز دوم به بعد منافقان دیدند که شعار به نفع سلطنت طلبان بیشتر است بنابراین سعی کردند ازطریق فضای مجازی و ایجاد خشونت راهپیمایی نهم دی را مورد هدف قرار دهند و سهم خود را بیشتر کنند تا بتوانند از سلطنت طلب ها پیشی بگیرند، اما از ملت سیلی حکمی خوردند و مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور ما سرکرده‌های آن‌ها را دستگیر کردند که به زودی توضیحات لازم را به مردم می‌دهند و دستگیر شده‌ها را برای توضیح وضعیت به تلویزیون می‌آورند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که در جلسه امروز مجمع بر ضرورت استمرار وحدت میان مسئولان تاکید شد، خاطرنشان کرد: باید به مشکلات مردم به صورت واقعی رسیدگی شود و مردم آنرا در عمل ببینند و قوای سه گانه باید بصورت واقعی و عملی به مشکلات رسیدگی کنند.

رضایی ادامه داد: در جلسه امروز همچنین بر ارتباط بیشتر با رسانه ها بخصوص در بازتاب حوادث اخیر و خواست مردمی تاکید شد. رسانه‌ها بازوی پرتوان ملت هستند و باید درصحنه حضور فعال داشته باشند، منفعل نباشند و مسئولان باید اطلاعات پشت صحنه اتفاقات اخیر را در اختیار مردم قراردهند زیرا عربستان که با هزینه هنگفتی جنگ رسانه ای برضد نظام را آغاز کرده، ما نیز باید در این جنگ رسانه‌ای از همه ابزارها برای ایجاد امنیت ملت ایران استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: مردم باید بدانند که هدف نهایی آمریکا کشته سازی برای ایجاد تحریم های جدید است؛ آنها می خواهند برجام از بین رفته و تحریم های جدید و شدیدتری را برضد ملت ایران ایجاد کنند تا نظام ساقط شود.

وی همچنین به مسئولان کشور توصیه کرد که بیشتر در بین مردم باشند و گفت: اساس انقلاب، دولت و مجلس ما مردم هستند. مدت‌ها است که بین مردم و مسئولان فاصله زیاد شده است ولی مسئولان کشور را مردم انتخاب کرده‌اند و مسئولان باید به میان مردم بروند و مشکلات را بگویند و اینکه در اتاق‌های دربسته بنشینند برای مردم تصمیم های دلسوزانه بگیرند، کافی نیست. باید با مردم، کارشناسان، دانشگاهی‌ها، صنعتی‌ها و کشاورزان صحبت کنند و راه حل از آنها بخواهند.

رضایی با بیان این که روسای قوای سه گانه باید در بین مردم حضور بیشتری داشته باشند، ادامه داد: باید رییس‌جمهوری و رییس مجلس مسئولانه بودجه را در تلویزیون برای مردم تحلیل کنند، بنابراین ارتباط مسئولان با مردم باید بیش از گذشته شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارنظر یکی از فرماندهان سپاه مبنی بر دخالت یکی از مسئولان پیشین در اغتشاشات اخیر اظهارداشت: خود مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور بعد از این که گزارش‌ها را دریافت کردند باید به مردم گزارش دهند. من در این زمینه اطلاعات جدیدی ندارم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچین درباره کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور اظهار داشت: کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمینه فعال شده و به محض این که مصوبه نهایی بودجه به شورای نگهبان ارسال شود و این شورا مغایرت ها را اعلام کند، مجمع نیز نظرات خود را در صورت وجود مغایرت برای اصلاح به شورای نگهبان اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: برای مجمع مهم است که بودجه در چهارچوب سیاست های کلی نظام باشد و نباید از این چارچوب تخلفی صورت گیرد زیرا برای ما، ایجاد تولید و اشتغال بسیار مهم است و تلاش می کنیم اگر مغایرتی در این زمینه وجود داشت به شورای نگهبان ارسال کنیم تا در مجلس، اصلاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *