یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

مصادره ۲۲۰ کارخانه در مازندران توسط بانک ها

انتشار: شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۷:۲۸ |
کد خبر: 39425 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


ساری – ابتکارآنلاین: استاندار مازندران گفت : ۲۲۰ کارخانه استان به دلیل بدهی و عدم پرداخت اقساط تسهیلاتشان توسط بانک ها مصادره شدند .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- محمد اسلامی روز شنبه در نشست هم اندیشی نمایندگان کارگران ، بازنشستگان ، کارآفرینان و نمایندگان دولت که در ساری برگزار شد ، افزود : بخش بیشتری از مشکلات این کارخانه ها به مسائل حقوقی آنها از جمله اختلاف بین شرکا بر می گردد که براحتی این مشکلات قابل برطرف شدن نیست .

وی ادامه داد : می بایست شرایطی را در مسیر فعالیت کارخانه ها و مجموعه های تولیدی مازندران فراهم بیاوریم که آنها قادر به انجام فعالیت خود باشند .

استاندار مازندران همچنین از دستگاههای اجرایی خواست تا برای فعالان اقتصادی مزاحمتی ایجاد نکنند تا آنها بتوانند به فعالیت و کسب و کار خود ادامه بدهند .

وی با اشاره به عقب ماندگی های استان مازندران در بخش صنعت ، اضافه کرد : در حالی سهم صنعت در اقتصاد این استان ۱۲ ونیم درصد است که این رقم در کشور ۲۲ درصد می باشد .

به گفته اسلامی جبران تمامی عقب ماندگی ها در زمینه های مختلف در مازندران نیازمند همراهی و همکاری هر چه بیشتر میان دستگاههای اجرایی برای بررسی و رفع مشکلات در حوزه های مختلف است .

وی همچنین از دستور اخیرش برای پیگیری وضعیت تک تک واحدهای صنعتی استان مازندران خبرداد و گفت : در ماموریتی به شرکت شهرک های صنعتی مازندران خواسته شد تا این روند را پیگیری و رصد بکند تا آمار درستی از واحدهای فعال و غیر فعال و مشکلات آنها بدست بیاید .

اسلامی خطاب به بانک ها گفت که به دلیل نبود نظارت درست بر چگونگی هزینه کرد تسهیلات اعطایی به واحدهای صنعتی مازندران شاهدیم که نتیجه مورد نظر حاصل نشده است و تنها افرادی مبادرت به دریافت تسهیلات کردند که در این حوزه کاری انجام ندادند .

*** تعداد بیمه شده جدید ملاک آمار اشتغال در مازندران

استاندار مازندران که گزارش بیمه تامین اجتماعی مبنی بر تعداد بیمه شده را ملاک برای میزان اشتغالزایی در استان می داند ، گفت : از این پس آمارهای این اداره کل ملاک میزان اشتغالزایی به شمار می رود .

وی اضافه کرد : صدور مجوز برای کسب و کار را به عنوان ملاک اشتغال نمی پذیرم و تنها ملاک همان آمار مربوط به بیمه شده جدید است .

اسلامی گفت : سال گذشته حدود ۳ هزار بیمه شده جدید در اداره کل تامین اجتماعی مازندران ثبت شد که از آنها می توان به عنوان میزان اشتغال نام برد .

وی همچنین بروز نشدن تجهیزات و همچنین تولیدات برخی از کارخانه های برند و مطرح مازندران از جمله کارخانه های نساجی و زغالسنگ البرز مرکزی را به عنوان سنگ جلوی پای فعالیت آنها برشمرد .

استاندار مازندران گفت : این مساله باعث شد تا به مرور زمان این واحدها قادر به رقابت نباشند و از مدار فعالیت دور بمانند .

وی با اشاره به واگذاری بی ثمر و ناموفق این واحدها به افراد و نهادها ادامه داد : تلاش داریم تا این واحدها پس از تعلیق از خصوصی سازی با اعمال مدیریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نوسازی شوند .

اسلامی ابراز امیدواری کرد با این روند نوسازی ، محصولات این کارخانه ها روزآمد و پس از بازاریابی حیات دوباره یابند .

در این جلسه که نمایندگانی از تشکل های کارگری و کارفرمایی مازندران حضور داشتند در خصوص مسائل مربوط به مجموعه های خود مطالبی را عنوان کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *