یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

سیاست ورزی مبتنی بر اخلاق مهمترین درس سیره آیت الله رفسنجانی است

انتشار: شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۶:۵۳ |
کد خبر: 39424 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


کرمان – ابتکارآنلاین: استاندار کرمان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی مبارزه و نستوه برشمرد و گفت : معرفی درس هایی از سیره زندگی ایشان می تواند مسیر درخشان تری را در زمینه سیاست ورزی مبتنی بر اخلاق حتی برای دولت های بعدی مطرح کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- علیرضا رزم حسینی روز شنبه در آئین ملی بزرگداشت شخصیت علمی و تربیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی به خصوصیات ذاتی شخصیت وی اشاره کرد و افزود: نخستین خصوصیت آن مرحوم ، هوش و ذکاوت ایشان بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به این موضوع اشاره کرده اند.

رزم حسینی توانمندی در سازماندهی و میدان داری، صبر و شکیبایی، شجاعت و جسارت ایشان در تصمیم گیری و اهل مشورت بودن را از دیگر ویژگی های ممتاز مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد.

استاندار کرمان گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در تمامی بحران های قبل و بعد از انقلاب و حتی دوره های اخیری که مورد بی مهری و و تهمت های فراوانی واقع شد، شکیبایی کردند و هیچگاه نشد که ایشان پاسخی به این مطالب بدهند.

رزم حسینی گفت: از خصوصیات برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی ایجاد شد که مسئولیت های بزرگی از سوی امام، رهبری و مردم به ایشان واگذار شد.

به گفته استاندار کرمان ،آیت الله هاشمی رفسنجانی تنها شخصیتی در انقلاب اسلامی بودند که خود را در معرض رای مردم قرار داد و حتی در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری، نیز بیشترین رای را به خود اختصاص دادند.

وی به سفر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از ۱۰ سال به کرمان اشاره کرد و افزود : ایشان به شدت به اعتدال علاقه مند بودند و همیشه تاکید داشتند که در استان کرمان بر پایه اعتدال، عقل و مروت حرکت شده و از همه ظرفیت های این استان به خوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی متعلق به انقلاب ، امام و رهبری بود افزود : ایشان تا آخرین روز ابزار هیچ گروه سیاسی نشدند .

استاندار کرمان یاد آور شد :مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مدل توسعه روستایی و جوامع محلی را قبول داشتند و رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکنون دو مرتبه به الگوی قلعه گنج اشاره کرده و بر تدوین فیلم مستند از این شهرستان تاکید کرده اند .

وی مرحوم آیت الله رفسنجانی را شخصیتی بصیر عنوان کرد و گفت : ایشان به شدت به اصل ولایت فقیه و به ولی فقیه زمان معتقد بودند.

استاندار کرمان یادآور شد: مرحوم هاشمی رفسنجانی در سفر به کرمان تاکید کردند که اگر خبرگان رهبری دوباره قرار باشد رهبری را برای انقلاب اسلامی انتخاب کند، آن شخص آقای سید علی خامنه ای است.

وی گفت: در آخرین جلسه ای که چهار روز قبل از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی با ایشان داشتیم تاکید داشتند که باید به اقیانوس مردم بپیوندیم و اگر به این اقیانوس بپیوندیم انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی پایدار خواهد بود.

رزم حسینی اظهار کرد: این آئین مراسم دولتی نیست و دانشگاه ها آمده اند افکار مرحوم هاشمی رفسنجانی و دیدگاه رهبری درباره ایشان را تبیین کنند .

رئیس دانشگاه فرهنگیان کرمان نیز در این آئین گفت: همه ما آیت الله هاشمی را به عنوان مجاهد و مبارزی بزرگ می شناسیم که در راه پیروزی انقلاب اسلامی در کنار امام نقش مهمی داشتند و با جان و مال در این راه تلاش کردند.

حجت الاسلام عباس توان با تاکید بر اینکه آیت الله رفسنجانی مدیری مدبر و سردار سازندگی و آبادگر کشور بعد از خرابی های جنگ هشت ساله است افزود: ایشان سیاستمداری بزرگ و باهوش بودند که ابعاد ناشناخته دیگری نیز دارند.

وی به تشکیل تیمی در گروه علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود : این تیم بر روی آرای تربیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی و آثار وی کار کردند که حاصل آن انتشار کتاب ‘چیستی و چگونگی تربیت در اندیشه آیت الله هاشمی رفسنجانی’ است که امروز این کتاب رونمایی می شود.

وی از بارگذاری سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داد و افزود : دانشجویان و اساتید می توانند مقالات خود را نیز در این سایت به اشتراک بگذارند و دراین رابطه درجه علمی نیز دریافت شده است.

حجت الاسلام توان یادآور شد: نمایشگاهی نیز با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت نخستین سالگرد ارتحال ایشان برگزار شده است.

در این آئین از کتاب ‘چیستی و چگونگی تربیت در اندیشه آیت الله هاشمی رفسنجانی ‘و تمبر کاغذی آئین ملی

بزرگداشت شخصیت علمی و تربیتی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و تمبرینه ایشان رونمایی شد.

این آئین با حضور حجت الاسلام سید محمود دعایی،سید حسین مرعشی، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران ،نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمان و معاونان ایشان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی ۱۹ دی ماه سال گذشته در سن ۸۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت .

او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، دو دوره رییس جمهوری، سه دوره رییس مجلس شورای اسلامی و سالها رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *