یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

دومین جایزه ادبی «داستان جنوب» برگزار می شود

انتشار: شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۱:۳۰ |
کد خبر: 39400 |
بازدید: 36 views |
بدون دیدگاه


ری- ابتکارآنلاین: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، از برگزاری دومین جایزه ادبی «داستان جنوب» با هدف بازشناسی جایگاه ادبیات جنوب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با بیان این مطلب گفت: این اداره کل با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و انجمن قلم شهرزاد، به منظور رشد و اعتلای خلاقیت ها و آفرینش های ادبی داستان نویسان جنوب ایران دومین جایزه ادبی «داستان جنوب» را در این استان برگزار می کند.

وی هدف از برگزاری این جایزه ادبی را بازشناسی جایگاه ادبیات جنوب و نقش ارزنده نویسندگان جنوب، کمک به خلق آثاری علمی و پژوهشی، انعکاس فعالیت های ادبی و فرهنگی نویسندگان جوان و پیشکسوت حوزه داستان نویسی دانست.

جوروند، به بخش های جایزه ادبی «داستان جنوب» اشاره کرد و افزود: این جایزه در دو بخش ادبیات داستانی و نقد و پژوهش های ادبی برگزار می کند که ادبیات داستانی شامل داستان کوتاه (موضوع آزاد) و بخش ویژه به دو زبان فارسی و عربی است.

وی موضوعات بخش ویژه ادبیات داستانی را شامل داستان کوتاه با محتوای داستان جنوب، جنوب در داستان، فضاهای شهری و بومی جنوب، تاریخ و فرهنگ استان های جنوبی، باورها و فرهنگ های جنوب، دفاع مقدس، نقش جنوبی ها در مدرنیسم و … عنوان کرد.

وی به بخش نقد و پژوهش های ادبی اشاره کرد و ادامه داد: در این بخش نقدها و مقالاتی که به نقش و جایگاه داستان نویسان جنوب در پیدایش جریان ادبی جنوب پرداخته باشد در اولویت خواهد بود، نقدها و مقالاتی که به نویسندگان جنوب یا به نقش و جایگاه داستان نویسان جنوب در پیدایش جریان ادبی جنوب به زبان عربی پرداخته باشد پذیرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ترجمه مجموعه داستان یا رمان نویسندگان جنوب به زبان عربی به صورت مجزا داوری می شود، اضافه کرد: ارسال اثر در بخش ترجمه بدون محدودیت است و به ترجمه هایی که منتشر نشده باشد یا در سال های ٩۵ و ٩۶ مجوز نشر گرفته باشد ترتیب اثر داده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با بیان اینکه گستره برگزاری جایزه ادبی بین المللی است، تصریح کرد: مهلت ارسال آثار تا ٣٠ دی ماه است و برگزاری آیین آیانی جایزه ادبی ١٠ اسفند سال جاری خواهد بود.

وی از تمامی نویسندگان، ادیبان، منتقدان و پژوهشگران کشور برای شرکت در این جایزه ادبی و ارائه آثار پژوهشی دعوت کرد و ادامه داد: آثار برگزیده در مجموعه ای با عنوان «آثار برگزیده جایزه ادبی داستان جنوب» به چاپ می رسد.

وی با اشاره به اینکه آثار باید در محیط word تایپ شده باشد و هر شرکت کننده می تواندئ حداکثر پنج داستان کوتاه و سه اثر پژوهشی ارسال کند، اذعان داشت: آثار داستانی چاپ شده و یا برگزیده در دیگر جوایز ادبی از سوی دبیرخانه پذیرفته نمی شود.

لازم به ذکر است، علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی جایزه ادبی به آدرس maktab.khz@gmail.com ایمیل و یا به دبیرخانه جشنواره به نشانی خوزستان- اهواز- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان- واحد امور ادبی- کدپستی ١٣١٧۵-۶١٣٣۶ ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های ٩۵-٣٣٣٣٣٠٩۴-٠۶١ تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *