یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

بازیگری سیاسی با معیشت مردم، خیانت آمریکایی-انگلیسی است

انتشار: جمعه, ۱۵ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۵:۰۰ |
کد خبر: 39394 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


مشهد- ابتکارآنلاین: امام جمعه مشهد گفت: بازیگری سیاسی با معیشت مردم خیانتی آمریکایی و انگلیسی و در حکم سوار شدن بر دوش آنها و لگد زدن بر گرده آنان است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: کسی حق ندارد مردم را ابزار انتقام و رقابت سیاسی قرار داده و سیاه نمایی کند.

وی بیان کرد: بازی سیاسی با مشکلات مردم، خیانت به آنها در حد آمریکا و انگلیس است؛ مردم گرفتارند و جریانها نباید از این موضوع سوء استفاده کنند.

وی ادامه داد: هدف استکبار و صهیونیسم بین الملل نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه مردم اند لذا تلاش کردند تا مطالبات بحق مردم را به صورت ساختارشکنانه درآورند.

وی ادامه داد: این مردم در طول ۴۰ سال نظام جمهوری اسلامی در مقابل تمامی بحران ها مقاومت و ایستادگی کردند و اکنون دشمن به فکر انتقام گرفتن از این مردم است و آنجا که صدای مردم به مطالبه بلند می شود دشمن روی آن موج سواری می کند تا به مقصود پلید خود برسد.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: تا جایی که می توانیم باید به مردم کمک و رسیدگی کنیم ، مطالبات مردم را نادیده نگیریم ، مردم مشکل دارند و برخی به مرز استیصال رسیده اند ، باید همه و حتی رقبای دولت برای رفع مشکلات مردم، دولت و مجلس را همراهی کنند.

آیت الله علم الهدی افزود: امروز هر کسی بخواهد با سوء استفاده از مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم، موج سواری کند همانند آمریکا و انگلیس عمل کرده است.

وی گفت: اینکه عده ای با دولت و یا مجلس مشکل دارند بر مطالبات مردم سوار شوند و تسویه حساب سیاسی و سیاه نمایی کنند درست نیست.

آیت الله علم الهدی افزود: در مقابل نیز جریانهایی که در برخی موقعیتهای حکومت قرار دارند درست نیست بر مطالبات مردم سوار شوند، آنرا نادیده بگیرند و به حساب تحریک رقبای سیاسی خود بگذارند، نباید مطالبات برحق مردم نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: منکر شاخص های رشد اقتصادی نیستیم اما این شاخص ها براساس درآمد سرانه ملی است که بخش عمده آن از محل درآمد نفت و پتروشیمی است که درآمد دولت محسوب می شود و بخشی نیز مربوط به سرمایه داران است.

*لزوم توجه به قشر کم درآمد در برنامه ریزی ها

امام جمعه مشهد افزود: در اقتصاد باید توجه شود که بر اکثریت مستضعف جامعه و قشر آسیب پذیر چه می گذرد، مجلس و دولت باید معیار برنامه ریزی ها را قشر آسیب پذیر قرار دهند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: هم اکنون که برنامه بودجه ۹۷ درحال عملیاتی شدن است در هزینه سازی برای نظام پس از معیشت و اشتغال، برخی هزینه های دیگر را مطرح کنید و قشر مرفه و طبقه بالای جامعه را در نظر نگیرید.

وی ادامه داد: برای گران شدن ۱۵۰۰ تومانی نرخ بنزین افرادی که ماشیهای لوکس سوار می شوند را معیار قرار ندهید بلکه به کسانی توجه کنید که با یک دستگاه وانت امرار معاش می کنند.

آیت الله علم الهدی افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری باید با مدیریت جهادی مشکلات اقتصادی را حل کرد چرا که در شرایط کنونی و با مدیریت روتین از ساعت هشت صبح تا یک بعد از ظهر کشور اداره نمی شود.

وی ادامه داد : اینکه بگوییم هشت میلیارد لازم است تا مطالبات مردم از موسسات مالی تسویه شود و این موضوع در دست رسیدگی است، جواب مردم نیست تمام جریان بروکراسی باید در مدیریت جهادی حل شود و در پیچ و خم قوه قضائیه، نظام بانکی و دستگاه های اجرایی گیر نکند.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری چهار سال قبل اقصاد مقاومتی را به عنوان راهکار شکوفایی و توسعه مطرح کردند و مولفه های آن را نیز مشخص کردند که اولین فرآیند اجرایی اقتصاد مقاومتی اشتغال است .

وی بیان کرد: با تمام مشاغلی که دولت ایجاد کرده چرا بحث اشتغال به مشکل خورده است؟ نباید حساب کرد چندهزار شغل ایجاد شده بلکه باید به میزان و آمار بیکاری توجه شود چرا که بخش عمده ای از مشکلات جوانان و معضل طلاق به دلیل بیکاری است.

آیت الله علم الهدی افزود: اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی با واردات خودروهای لوکس به داخل کشور و ۵۰ برابر شدن واردات پوشاک از سال ۸۵ تا کنون سازگار نیست، با کالاهای قاچاق در بازار اقتصاد مقاومتی محقق نمی شود.

*عامل آتش زدن پرچم ایران مزدور خارجی است

امام جمعه مشهد در ادامه با اشاره به تجمعات هفته اخیر در مشهد و برخی شهرهای دیگر اظهار کرد: کسانی که این اغتشاش را راه اندازی کردند با شناسنامه ایرانی پیاده نظام آمریکا و انگلیس بودند.

آیت الله علم الهدی افزود: از زمان هخامنشیان تا کنون در کشور و در تمامی انقلاب ها سابقه ندارد در داخل کشور پرچم ایران آتش زده شود، حتی هنگام مبارزه با رژیم شاهنشاهی نیز ملت انقلابی پرچم شیر و خورشید شاه را آتش نزدند.

وی تاکید کرد: ناپاکانی که به حریم و حرمت کشور توجه نکردند مزدور خارجی بودند، برخی بچه های کم سن و سال ۱۶ ساله نیز از روی نادانی در این جریان بودند اما کسی که پرچم ایران را به آتش کشاند ناپاک مزدور بود ولو با شناسنامه ایرانی.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: از دستگاه های قضایی، انتظامی و اطلاعاتی می خواهیم با سرشاخه های این جریان که اکثر آنها شناسایی شده اند همچون آمریکایی ها و یهودی ها برخورد کنند.

وی ادامه داد: کسانی که پرچم ایران را به آتش کشیدند صهیونیست و کافر حربی بودند، طبق آیات قرآن رحمانیت مخصوص مسلمانان است نه کافر حربی که پیاده نظام آمریکا و انگلیس است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اتفاقات اخیر با حسن تدبیر مجاهدانه و پای کار بودن نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه و مردم همیشه در صحنه، دشمنان نظام ناامید و دوستان امیدوار شدند و نتیجه آن به نفع ایران و اسلام تمام شد.

آیت الله علم الهدی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۵ آذر سال جاری و ۲۲ روز قبل از وقوع اغتشاش اخیر فرمودند که دوستان و دشمنان بدانند که در ۳۸ سال پس از پیروزی انقلاب مشکلاتی وجود داشته که هر یک برای از پای درآوردن ملتی بس بوده ولی نه تنها این مشکلات مارا از پای درنیاورده بلکه قدرتمندتر شدیم و آنچه که بعد از این دشمنان ما ایجاد کنند قطعا از مشکلات قبلی ما خیلی کوچک تر است.

وی گفت: رهبری مساله اغتشاش و آشوب را پیش بینی کردند و گفتند کوچکتر از گذشته است، در فتنه ۸۸ برخی نخبگان و خواص دچار تردید شدند و عناصری نیز از جریان انقلاب ریزش کردند.

امام جمعه مشهد افزود: در جریان اخیر همه در مقابل آن ایستادند و هیچ ریزشی نداشتیم و هیچ تردیدی نبود در این موضوع که فتنه آمریکایی و انگلیسی است.

وی ادامه داد: این آشوب بدون سرکوبگری و شلیک گلوله تمام شد اما اگر مانور مردمی و برگزاری شکوهمند راهپیمایی ۹ دی و راهپیمایی اعلام انزجار علیه اغتشاش نبود نظام به این اقتدار نمی رسید و این قضیه به اقتدار مضاعف نظام نمی انجامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *