سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

مردم در مواجهه با ناآرامی ها بصیرت داشته باشند

انتشار: جمعه, ۱۵ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۰۴:۲۸ |
کد خبر: 39393 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


یزد – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد با قدردانی از مردم مومن و ولایتمدار این استان گفت: مردم در مواجهه با ناآرامی های اخیر علاوه بر صبر ،بصیرت و عبرت از گذشته، عدم غفلت از دشمن را نیز فراموش نکنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله محمدرضا ناصری یزدی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به حوادث چند روز گذشته در برخی شهرهای کشور اظهار کرد: این توطئه ها توسط آمریکا، اسرائیل و کشورهای مرتجع عربی و دشمنان اهل بیت و نیز با صرف کمک های میلیاردی عربستان سعودی به منظور ضربه زدن به ایران و اسلام ، و دور کردن مردم از اسلام ناب محمدی طراحی شده بود.

خطیب نماز جمعه یزد افزود: به دلیل وجود عزت اسلام و ذلت استکبار در ایران اسلامی، دشمن این عزت آن را نمی پسندد،آنها کشورهایی همچون عربستان سعودری را می خواهند که به تعبیر شان گاو شیرده برایشان باشد .

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: سران آن کشور هم از این توهین ها بدش نمی آید و برای همین فرد توهین کننده ، میلیاردها دلار هزینه می کنند، چون همه چیز اینها در دست استکبار است هر چند که عبادت می کنند اما عبادتی که ولایت در آن نیست.

آیت الله ناصری یزدی اضافه کرد: در ایران قبل از انقلاب، شاه را به تاج و تخت رساندند، تا زمانی که نوکر آنها بود از او حمایت می کردند، قیمت نفت ۵۰ سال قبل وقتی به ۲۸دلار رسید ، به آنها می فروخت، در حالی که در روستاهای ایران از جمله استان یزد محرومیت زیاد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تأکید کرد: در واقع آنها می خواستند، اموری مادی و دینی مردم ایران در دست آنها باشد، استقلال نداشته باشیم و به مسلمانان مستضعف هم کمک نکنیم، به همین دلیل ۳۸سال علیه ایران توطئه کردند و به دشمن تراشی پرداختند تا ما را از بندگی خدا خارج کنند تا بنده آنها شویم .

امام جمعه یزد تصریح کرد: این در حالی است،نمی دانند ملت ایران بیدار شدند و مقاومت کردند تا بنده ذلیل آمریکا نشوند، از این رو اینها مخالف پیشرفت های هسته ای ، نانو و علمی ، موشکی و نظامی ایران هستند و وزیر خارجه وقت آمریکا چند سال قبل گفته بود که می خواهند ریشه ایران را بخشکانند.

ناصری یزدی با بیان اینکه راه ما، راه پیامبر (ص) و امیرالمومنین و امام حسین و اهل بیت (ع) است که با آن حقایق را دریافته ایم، یادآور شد: خدا توطئه های آنها را به دلیل رشادت این ملت و دعاهای رهبری در عراق، سوریه و لبنان از بین برد و ایران نمی گذارد آنها بر دنیا مسلط شوند.

وی تأکید کرد: در این شرایط وظایف مردم این است،بصیرت داشته باشند ، اهداف دشمن را بشناسند ، صبر کنند و ضمن عبرت از گذشته از توطئه های دشمن غفلت نکنند و حقایق را از اهلش بگیرند .

نماینده ولی فقیه در یزد اظهار کرد: از مردم استان که با بصیرت و صبر از کنار این افراد غافل گذشتند تشکر می کنم و در عین حال باید مواظب باشیم تا اینها توطئه نکنند و هوای نفس و غفلت ها را کنار بگذاریم.

ناصری یزدی تاکید کرد: دشمن هنوز هم دست از توطئه بر نداشته و حرکتی را شروع کرد تا ضمن افزایش تحریم در باره ایران در شورای امنیت جلسه تشکیل دهد و از سوی دیگر با کمک داعشی ها و عمال خود درصدد ایجاد آشوب هستند.

وی بار دیگر با تأکید بر لزوم افزایش بصیرت ، اتحاد و قرار گرفتن همه زیرچتر ولایت و رهبری یادآور شد: مدیریت ،درایت و تیزبینی رهبری بود که نگذاشت، دشمن وارد کشور شود و قتل و عام مردم در کشورهای همسایه را متوقف کرد، به همین دلیل احزاب و روزنامه ها،مسائل و مشکلات را به گردن یکدیگر نیندازند چون اینجا قصه ، قصه دشمن است و دشمن هم هیچ حزبی را در نابودی ملت نمی شناسد.

وی ادامه داد: باید اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدتی که از سوی اسرائیل و آمریکا با پول کمک سعودی ها طراحی شد، بشناسیم و مومن باشیم تا حیله دشمنان را رفع کنیم.

امام جمعه یزد در ادامه با تأکید بر اینکه مومن با تقوا و ایمان به خدا همه را مطیع خود خواهد کرد و در پیش هیچ کسی ذلیل نخواهد شد، گفت: در تربیت فرزندان به دعا و دستور مبتنی بر سبک زندگی صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) شامل نیکوکار کردن فرزندان ، متقی کردن آنها ، بصیر و آگاه کردن آنان با داشتن فکر باز و گوش به فرمان خدا بودن توجه ویژه داشته و سرمشق معلمان در مدرسه و والدین در خانه ها باشیم.

ناصری یزدی افزود: آموزش شناخت دوست از دشمن ، توجه به مساجد به جای توجه به فضاهای مجازی و پیروی از دستور دین به جای پیروی از دستور دشمنان و هوای نفسانی ضروری است.

وی همچنین به مناسبت های هفته آینده از جمله ۱۷ دی روز کشف حجاب از سوی رضاشاه خائن و قیام ۱۹دی مردم قم در اعتراض به مقاله توهین آمیز روزنامه اطلاعات و تداوم این قیام در تبریز و یزد تا پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی طاغوت اشاره کرد.

وی در پایان لزوم استغفار به خاطر بخشش گناهان را خواستار شد و گفت: برکات زمین و آسمان از ما منع شد، پس باید هر روز توبه و استغفار کنیم و ایمان و تقوا داشته باشیم تا باران ببارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *