- ابتکار آنلاین - http://ebonline.ir -

ترامپ گمان نکند در ایران اتفاقی‌ افتاده، ملت ایران از آزادی سیراب است

سمنان – ابتکارآنلاین: وزیر کشور با اشاره به پیغام ترامپ، درباره ناآرامی‌های اخیر، گفت: رییس جمهوری آمریکا گمان‌ نکند در ایران اتفاقی‌افتاده، ملت ایران از انقلاب ۱۳۵۷ تاکنون از آزادی سیراب است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – عبدالرضا رحمانی فضلی، روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان به منظور معرفی استاندار جدید در سالن مطهری شهرسمنان، گفت: رییس جمهور آمریکا فکر کرده که در ایران اتفاقی افتاده و پیغامی داده که ملت ایران گرسنه و تشنه آزادی است، او باید بداند که مردم ایران از چشمه آزادی در سال ۱۳۵۷ کامل سیراب شدند و آزادی را گرامی می‌دارند و سخت از آن صیانت می کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: این شما هستید که مجسمه آزادی را به عنوان نمادی دروغین بر سر مناره ها گذاشته اید ولی مانع آزادی ملت ها هستید، شما همانها هستید که ملت‌ها را در بندکشیده اید، ملت ایران در سال ۱۳۵۷ بت شما را شکست و بت آزادی را در آغوش کشید.

رحمانی فضلی خطاب به رییس جمهور آمریکا ادامه داد: این شما هستید که دست گدایی، نیاز و تعدی، زور و تجاوز را به اقصی نقاط جهان دراز کرده اید، این شما هستید که خون ملت ها را می ریزید و منابع کشورها را به یغما می برید، پس شما گرسنه تر هستید و تشنه ترید به آزادی تا ملت ایران.

وزیر کشور با اشاره به اتفاقات اخیر ، تصریح کرد : از این دست اتفاقات اکنون در همه کشورهای دنیا رخ می دهد، آمریکا یکسال درگیر تهاجم های خیابانی به خاطر مسایل یک درصد و ۹۹ درصد بود و آتش سوزی های فراوان، کشتارها و دستگیری های بی‌اندازه رخ داد، در کشورهای اروپایی و منطقه نیز همین شرایط مشاهده شد، در همه جا به دلایل مختلف تنش ها و تحولات اجتماعی وجود دارد.

وزیر کشور بیان کرد : مجموعه نیروهایی که در این مدت در این عرصه در شهرستان ها و استان های مختلف فعال شدند آمار دقیق داریم، اگر این حوادث ادامه پیدا کرد به خاطر خویشتن‌داری، مدارا، قدرت تحمل، تعامل دولت و دستگاه های نظامی و انتظامی با مردم بود.

رحمانی فضلی با تاکید بر این که مردم ما عزیز هستند و در هر خانواده ای ممکن است یک فرزند در اثر ناملایمات روحی دچار حرکتی بشود که باب میل والدین نباشد، افزود : در کشور مانند درون خانواده تلاش بر این است که فضا آرام بماند، در این مدت کوتاه، نیت همه کسانی که نسبت به ایران کینه و عقده دارند و ایران را برنمی تابند، در قالب موضع گیری ها، دخالت ها و در قالب تحرکات، تهییجات و درقالب رسانه ها مجدد خود را نشان داد.

وی گفت : کشورهایی که ادعای عدم دخالت در امور داخلی بقیه کشور را دارند، چرا در مورد ایران در این مدت این صحبت ها را کردند، باید گفت شما که معتقد به حقوق بشر و استقلال کشورها در چارچوب قوانین بین المللی هستید چرا این کارها را کردید.

رحمانی فضلی با اشاره به راهپیمایی های خودجوش مردم در حمایت از نظام و محکومیت بدخواهی ها علیه کشور در روزهای اخیر در کشور، یادآور شد: در راهپیمایی هایی که خودجوش در پاسخ به اعتراض های اخیر، روز گذشته در شهرستان های درگیر انجام شد، بنده دستور دادم به هیچ وجه نباید این حضور با هدایت رسمی و دستور دستگاه های دولتی و اجرایی باشد، خود مردم حضور یافتند، از روز اول مردم چنین خواسته ای داشتند، ولی ما به دلیل شرایط عمومی هیجانات، نیاز نمی دیدیم که مردم به موضوع وارد شوند، زیرا نگرانی داشتیم ممکن است درگیری بین خود مردم ایجاد شود.

وی اضافه کرد : با اقتدار نیروهای امنیتی، انتظامی، دستگاه قضایی و صدا و سیما و همه بخش‌هایی که در اداره کشور نقش داشتند، موضوع در شورای تامین شهرستان ها حل و فصل شد و ابدا به شورای عالی امنیت ملی کشیده نشد، در بخش کوچکی به شورای تامین استان‌ها رسید و در سطح سیاست های کلان مساله که هدایت صحنه است به شورای امنیت کشور رسید.

وی بیان کرد : این حجم نگرانی را ایجاد کردن از سوی دشمن به وسیله فضای مجازی و رسانه و با دروغ پراکنی بود و این برای ملت ایران یک آموزش علمی و عملی مجدد بود تا به شبکه ها و رسانه هایی که به فکر خیر مردم نیستند اعتماد نکنند.

رحمانی فضلی با اشاره به تلاش دشمنان از طریق رسانه هایشان ، گفت: همان روزها تصاویری از تانک ها در خیابان ها گذاشتند که بگویند نظام ایران حکومت نظامی اعلام کرده، یا صحنه های سال ۸۸ را بازتولید کردند و به عنوان صحنه های امسال اعلام می کردند، یا کشته هایی را در شهرهای مختلف نشان می دادند، ابدا چنین مسایلی نبود، در ناآرامی های اخیر کجا تانک در خیابان ها آورده شد .

وی با بیان این که حوادث اخیر برای ما عبرت و تجربه است تا نقاط ضعف و کانون های اعتراضی خود را با رویکرد مدارانه و طبیبانه تشخیص دهیم و حل کنیم، گفت: همه عضو خانواده بزرگ ایران هستیم و در برابر این مساله مسوول هستیم، دل دوختن به بیگانگان یا دل سوزی بیگانگان برای ما مساله ای است که ایران ۳۹ سال با آن روبرو است و هیچ گاه نه فریب آنان را خورده ایم و نه به آنها امید داشته ایم.

وزیر کشور با تاکید بر این که هر چه از دشمنان دیده‌ایم سختی، هزینه، مشکل و تهمت و تحقیر بوده، گفت: مردم ایران می داند نباید به آن ها دل خوش کرد و حرکت خودجوش مردم در پاسخ به ناآرامی های به طور قطع امروز، فردا و روزهای آینده هم خواهد بود و همه می بینند که ملت دین، کشور و همدیگر را دوست دارند و قطعا نمی گذارند اتفاقات سوء بیفتد.

وزیر کشور بر خدمت به مردم از سوی مسوولان تاکید و افزود: تلاش بخش اجرایی و مسولان باید خدمت باشد، باید نیت‌ها و انگیزه فعالیتها برای تعالی کشور باشد، زیرا همیشه دشمن داشته ایم و داریم، دشمن یکبار با شمشیر، یکبار با بمب ریختن، یکبار با جنگ روانی و محاصره اقتصادی یا با استثمار نیت خود را عملی می کند، زیرا اساس قدرت دشمن بر سلطه و منفعت آنهاست، مبنای تفکرات لیبرالیستی، پراگماتیستی و پوزیتیویستی است که اصالت آن بر مصلحت و منفعت به هر شیوه است که اکنون این تفکر بر نظام سرمایه داری حاکم است.

وی با اشاره به وظیفه مسوولان در شرایط کنونی، یادآور شد : تلاش باید مضاعف باشد زیرا کشوری هستیم که در شرایط عادی نیستیم و در شرایط بین المللی قدرت هایی هستند که برنمی‌تابند کشور مستقل جمهوری اسلامی را، زیرا ایران تلاش کرده بندهای وابستگی را بگسلد و در جاهایی که لازم بوده به ملت های مسلمان کمک می‌کند که برای دشمنان سخت است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ۳۸ سال فعالیت ایران تجربه عظیمی بوده، در برابر تمام محدودیتها و تحریمها، اکنون کشور نقش تعیین کننده در منطقه و تاتیرگذار درعرصه بین المللی دارد، بیان کرد: دشمن برای براندازیاین نظام اسلامی روزشماری می‌کرده ولی الان در عرصه های علمی هایتک و عرصه سیاسی جهانی ایران اسلامی تعیین کننده است.

وزیر کشورخاطرنشان کرد: نظام اسلامی ایران همیشه مورد توجه برنامه ریزان دشمنان بوده، هیچ وقت نبوده که رسانه های جهانی نسبت به ایران خبری یا مسوولان جهانی درباره ایران تصمیمی نداشته باشند که این ها نشان از قدرت و اهمیت ایران دارد.

وی با اشاره به ناملایمات کشورهای منطقه در پنج شش سال گذشته ، گفت: همه فراز و فرودهای تاریخ انقلاب باعث پختگی، ورزیدگی و مهارت ما در تمام حوزه ها شده است، اکنون با همکاری همه بخش های داخلی توانسته ایم مشارکتهای داخلی و امنیتی داخلی را در حد بسیار بالا حفظ کنیم.

وی با بیان این که دشمن همیشه به دنبال این بوده ک فضای سیاسی ایران را ک متشکل از اقوام و اقلیت‌ها، مذاهب و زبان های مختلف بوده تهدید کند، اما ایران اکنون در شرایط امن امنیتی قرار دارد، گفت: باید تلاش کنیم با همین ویژگی فوق العادگی کار کنیم نه در شرایط عادی، زیرا عقب ماندگی تاریخی ما خیلی زیاد است، شروع حرکت عظیم ملت ایران در مسیر توسعه به حرکت سال ۱۳۵۷ بازمی‌گردد، باید با وحدت و همدلی و ایمان به راه و هدف با تبعیت از رهبری با سرعت زیادی پیش رویم.

وزیر کشور درباره استاندار جدید سمنان گفت: سیدشهاب الدین چاووشی در وزارت کشور طی طریق کرده است و از دوران سربازی تا بخشداری، فرمانداری و معاونت فرمانداری تا استانداری سمنان روند را در کارنامه دارد.

سیدشهاب الدین چاوشی ششم دی ۹۶ با تصویب هیات وزیران به عنوان استاندار جدید سمنان معرفی شد، وی، اهل شهرمیانه از استان آذربایجان شرقی و دانش‌آموخته دکتری از لستر انگلستان و استاد دانشگاه در رشته علوم سیاسی است، پیش از این مسوولیت معاونت سیاسی امنیتی استانداری تهران، فرمانداری کرج و چند شهرستان دیگر را در کارنامه دارد.