یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

۴۰ میلیارد ریال تاکنون برای احداث مجتمع دامپروری ورامین هزینه شده است

انتشار: پنج شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۷:۵۲:۲۲ |
کد خبر: 39338 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: مدیرکل امور عشایری استان تهران گفت: بیش از ۴۰ میلیارد ریال تاکنون برای احداث مجتمع دامپروری رزاق آباد ورامین با هدف ایجاد اشتغال برای جامعه عاشیری منطقه هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – هاتف ممیزی روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار ورامین افزود: با راه اندازی این مجتمع زمینه اشتغال بکار بیش از ۱۰۰ نفر از افراد جویای کار عشایر(فرزندان عشایر) شهرستان ورامین فراهم خواهد شد.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ خانوار عشایری در محدوده بخش جواد آباد شهرستان ورامین زندگی می کنند.

وی اظهار کرد: عشایر ورامین با داشتن بیش از ۲۵ هزار رأس دام سبک، سالانه ۳ هزار و ۶۵۰ تن گوشت و ۲۵۰ تن محصولات دامی را تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

ممیزی گفت: مجتمع دامپروری رزاق آباد به منظور حمایت از خانواده های عشایر شهرستان ورامین و همچنین رونق تولید گوشت قرمز و محصولات دامی احداث می شود.

به گفته مدیر کل امور عشایری استان تهران، مطالعات امکان سنجی، طراحی و تهیه نقشه های دامداری، حفر چاه عمیق شرب دام، احداث شبکه برق و تأسیس شرکت تعاونی با ۱۰۰ عضو متشکل از فرزندان عشایر برای احداث این مجتمع انجام شده است.

بیش از ۱۰۰ خانوار عشایر شهرستان ورامین، کوچ ییلاقی خود را در دشت لار و کوچ قشلاقی را در مراتع جنوب دشت ورامین انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *