یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پردیس برگزار شد

انتشار: شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۱۸:۲۹ |
کد خبر: 38591 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان پردیس به ریاست صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – معاون فرماندار پردیس در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت وظایف کارگروه، بر ضرورت همکاری و تعامل همه اعضا تاکید کرد و گفت: مصوبات این جلسه تاثیر مستقیم بر تامین امنیت غذایی و بهداشت در شهرستان دارد و از آنجا که بارگزاری جمعیت در شهرستان نا متعارف است باید برنامه های تدوین شده در این راستا با افق جمعیتی شهرستان هماهنگ باشد.

وی به مصوبات جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اشاره کرد و افزود: در این جلسه تصمیمات مهمی از جمله تسریع در راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب، تامین آب شرب بهداشتی برای روستاها و مناطق صنعتی و تلاش برای راه اندازی بیمارستان دولتی اخذ شد که امیدواریم هر چه زودتر شاهد به تحقق پیوستن این موارد باشیم.

حسن خیرخواه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گزارشی در خصوص نمونه برداری های انجام شده از آب رودخانه ها، برخورد قاطع با متخلفین بهداشت و سلامت، کلرزنی آب شرب روستاها، برنامه های آموزشی هفته ایدز و نواخت زنگ هشدار در مدارس ارائه کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی و مدیرآبفای روستای شهرستان نیز در ادامه گزارش خود را ارائه کردند و پس از تبادل نظر حاضرین مقرر شد آخرین دستورالعمل های پیشگیری از آنفولانزا برای اطلاع دستگاه های مرتبط تهیه شده، همچنین بازدید تیم مشترک از پرنده فروشی ها، برخورد قانونی با فروشندگان سیار طیور و همکاری شبکه بهداشت و آبفای شهرستان برای پایش مستمر آب شرب روستاها از مصوبات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *