چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

افکار عمومی عالم اسلام می تواند رژیم صهیونیستی را محو کند

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۰۵:۳۲ |
کد خبر: 38584 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


قشم – ابتکارآنلاین: مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: ملت های اسلامی بیدارند و اگر دولت های اسلامی موانع را رفع کنند، موج افکار عمومی عالم اسلام، رژیم پوشالی صهیونیستی را محو می کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آیت الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در بازدید از حوزه علمیه امام جعفر صادق ( ع) شهرستان قشم افزود: حرکت زشت و مفتضحانه رئیس جمهور آمریکا در انتقال پایتخت رژیم پوشالی صهیونیستی، توهین به یکی از بالاترین مقدسات اسلامی است که باعث خشم مسلمانان جهان شد.

وی وجود رژیم اشغالگر قدس را خیانت به جهان اسلام توصیف و تصریح کرد: انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس یک حرکت نمادین زشتی است که مراکز علمی شیعه و اهل سنت آن را محکوم می کنند و دولت های اسلامی نیز باید از این حرکت بیدار شوند.

اعرافی ادامه داد: برخی از این حکومت های اسلامی ترسیده اند و برخی دیگر نیز از گذشته به استکبار وابسته بودند و امروز این وابستگی آشکارتر می شود.

وی اظهار کرد: تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی یک حرکت بسیار شیطانی است که می تواند سرآغاز یک بیداری بزرگ تر در جهان اسلام و نیز موجب تحکیم وحدت امت های اسلامی در برابر استکبار جهانی شود.

مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: مذاهب مختلف اسلامی وابسته به یک امت واحد اسلامی است و می توان اشتراک های بسیاری در متون فقهی، حدیثی و کلامی آنان یافت.

وی افزود: اکنون در کشور ما و از جمله در شهرستان قشم پیروان هر مذهبی می توانند به ادامه تحصیل در مذهب خود ادامه دهند و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

اعرافی، انقلابی بودن را داشتن حکمت و هوشمندی عنوان و تصریح کرد: انقلابی بودن به معنای منفعل نبودن است و حوزه انقلابی حوزه ای است که برای مشکل های جامعه دارای طرح و برنامه باشد.

وی افزود: امروز حوزه علمیه اگر چه دارای میراثی غنی از عالمان گذشته در حوزه های مختلف علمی از جمله فقه، تفسیر، حدیث، فلسفه، ادب و غیر آن است اما در افزودن بر آن دارای کمبود است که باید جبران شود.

مدیر حوزه های علمیه کشور ادامه داد: همچنین حوزه انقلابی باید به میدان های جدید ورود و تولید محتوا کند که علوم انسانی و اجتماعی از جمله آنان است.

وی با بیان اینکه تکنولوژی و فن آوری میدان های جدیدی ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: حوزه باید نیازهای روز را شناسایی و بر اساس آن فعالیت های جدیدتری را طراحی کند.

۱۰۰ طلبه آقا و ۷۰ طلبه خانم در حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) مشغول به تحصیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *