چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

ایجاد ۱۶۲۰ اشتغال مستقیم در هشت ماه نخست سال جاری در پیشوا

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۰۱:۴۸ |
کد خبر: 38560 |
بازدید: 39 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: یک هزار و ۶۲۰ اشتغال مستقیم در هشت ماه نخست سال جاری در شهرستان پیشوا ایجاد شده که این میزان، بیش از سهمیه پیش‌بینی شده برای شهرستان بوده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدکرم محمدی در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا بیان کرد: در جلسات شورای اداری، همه موارد مربوط به شهرستان در ابعاد اجتماعی، عمرانی و فرهنگی و همچنین مسائل، مشکلات، وظایف و رویکردهای مدنظر، پیگیری و تبادل‌نظر می‌شود.

وی با اشاره به سفر استاندار تهران به پیشوا گفت: این سفر حدود ۴۰ مصوبه در پی داشت که نیاز است مدیران شهرستان در پیگیری و به سرانجام رساند آن‌ها تمام توان و تلاش خود را به‌کارگیرند.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: مدیران باید در طول سال، مکاتبات و پیگیری‌های لازم را در خصوص تخصیص اعتبارات انجام دهند و همراه با این پیگیری‌ها، پروژه‌های مدنظر را نیز بررسی و جمع‌آوری و به کارشناسان بودجه‌ای در استان منتقل کنند.

محمدی اظهار کرد: با مشخص شدن ضعف‌ها، مسائل، مشکلات و جمع‌بندی آن‌ها زمینه مساعد برای لحاظ کردن شهرستان پیشوا در اعتباراتی که به استان تعلق می‌گیرد، فراهم می‌شود و این مهم، نیازمند توجه بیش‌ازحد مدیران به این مسأله است.

وی گفت: میزان جمعیت، یکی از آیتم‌های توزیع اعتبارات است که شهرستان پیشوا نسبت به برخی از شهرستان‌های استان، از جمعیت کمتری برخوردار است.

فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: عمق محرومیت‌ها در پیشوا نسبت به شهرستان‌های دیگر به‌مراتب بیشتر است و این موضوع نیز یکی دیگر از آیتم‌های تخصیص اعتبارات است و مدیران شهرستان باید با پیگیری‌های خود، این محرومیت‌ها را به مدیران فرادستی انتقال دهند.

محمدی اظهار کرد: تازه تأسیس بودن پیشوا و عمق نیازهای منطقه، تلاش بیشتر مدیران را می‌طلبد تا با پیگیری و صرف وقت، این مشکلات برطرف و زمینه توسعه شهرستان، هموارتر شود.

وی به ‌ضرورت رسیدگی به امور ارباب‌رجوع در ادارات تأکید کرد و گفت: مدیران باید در پاسخ به مطالبات مردم تلاش کنند و مراقبت باشند تا ارباب‌رجوع رنجیده‌خاطر نشود.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: در جلسات شهرستان، مصوبات مختلفی به تصویب می‌رسند ولی بخش زیادی از آن‌ها به مرحله اجرا درنمی‌آیند؛ مدیران اگر توان اجرای مصوبه را ندارند در جلسات مطرح کنند تا موضوع به تصویب نرسد زیرا که اجرایی نشدن مصوبات سبب از بین رفتن انگیزه می‌شود.

محمدی، وقت‌شناسی را از وظایف مدیران دانست و گفت: مدیران ادارات باید شأن جلسات را رعایت کنند و تا آنجا که می‌توانند از فرستادن نماینده خودداری کرده و به‌موقع در جلسات حضور یابند.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال فعالیت‌های خوبی در شهرستان پیشوا صورت گرفته است، گفت: آموزش‌های مهارتی بسیار خوبی از طریق مرکز فنی و حرفه‌ای پیشوا در رشته‌های مختلف ازجمله اتومکانیک، برق خودرو، جوشکاری، تأسیسات الکتریکی و… به‌صورت متمرکز در روستاها، زندان‌ها و پادگان‌ها انجام شده است که بالغ‌بر ۳۰۰ نفر آموزش‌های لازم را از طریق این مرکز فراگرفتند.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: در هشت ماه ابتدایی سالجاری، یک هزار و ۶۲۰ اشتغال مستقیم در شهرستان پیشوا ایجاد شده است که این میزان، بیش از سهمیه پیش‌بینی شده برای شهرستان بوده است.

محمدی با اشاره به طرح «روستا تعاون» گفت: در راستای اجرای این طرح، شناسایی و ساماندهی افرادی که امکان و انگیزه ایجاد اشتغال را در سطح روستاها دارند به‌ویژه کسانی که آسیب‌های اجتماعی بیشتری متوجه آن‌هاست، ضروری است.

وی افزود: طی دستورالعمل جدید، می‌توان بخشی از اعتباراتی که در روستاها صرف عمران روستایی نمی‌شود، در جهت ایجاد اشتغال پایدار استفاده کرد.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و مدیران مرتبط با بخش روستایی تا آنجا که می‌توانند در زمینه اشتغال در روستاها کار کنند و ما نیز تمام توان خود را جهت حمایت و پیگیری‌های لازم به کارخواهیم گرفت.

محمدی با اشاره به لزوم توجه بیشتر جهاد کشاورزی در رابطه با حفظ کاربری اراضی گفت: وقتی ساختمانی به‌صورت غیرمجاز ساخته می‌شود و مجبور به تخریب می‌شویم، با توجه به هزینه‌های زیادی که صرف احداث آن شده، ممکن است سبب ایجاد بدبینی شود.

وی افزود: بخشداری‌ها، شوراهای اسلامی، دهیاران و جهاد کشاورزی نظارت بیشتری را بر ساخت و سازها انجام دهند تا قبل از احداث ساختمان، پیشگیری‌های لازم صورت پذیرد.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: اگر نظارت کافی بر ساخت و سازهای صورت نگیرد، نه‌تنها نمی‌توانیم بخش کشاورزی و دامی شهرستان پیشوا را توسعه دهیم بلکه آنچه اکنون داریم نیز در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

محمدی گفت: از همه‌کسانی که در اربعین حسینی و در حادثه زلزله غرب کشور، بااحساس مسؤولیت ورود پیدا کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم زیرا که این مسائل نشان از رغبت، دیانت و پاسداری مردم از ارزش‌های دینی و انقلابی است.

وی بر ارسال گزارش عملکرد ماهانه ادارات به فرمانداری، جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری و ایجاد انگیزه در کارکنان ادارات تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *