امام خمینی(ره) منتقد آرمانگرا و پیشران بودند | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

امام خمینی(ره) منتقد آرمانگرا و پیشران بودند

انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۲:۲۹ |
کد خبر: 38541 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی گفت: امام راحل همیشه منتقد وضع موجود و یک منتقد آرمانگرا و پیشران بودند، انسان وقتی به زندگی امام خمینی(ره) می نگرد، تعجب می کند که هر روز یک موضوع جدید ابداع می فرمودند و حکومت و جامعه را به پیش می‌بردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سیدعلی خمینی نوه امام راحل در آستانه میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) و همچنین ۱۶ آذر روز دانشجو در جمع دانشجویان مسئول کانون های خط امام راحل و مسئولین بنیاد تبیین اندیشه های امام (ره) در قم، افزود: هر کسی که بخواهد تاریخ را مطالعه کند نمی‌تواند تاریخ ایران را بنگارد بدون اینکه یک شخصیت عظیم مثل امام راحل را در آن لحاظ نکند، این انسان، انسان بسیار بزرگی بودند، آنچه برای ما باقی است شخصیت امام خمینی(ره) است.

وی دراین دیدار که در شهر قم و در بیت تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: وقتی درباره امام راحل صحبت می کنیم از یک طرف با شخص امام و از طرف دیگر با شخصیت امام روبرو هستیم.

وی تصریح کرد: شخص امام راحل انسانی بود که یک آغازی داشت و یک پایانی و امروز هم در پیشگاه خدا حاضر است، وقتی انسان زندگی‌ این شخص را نگاه می‌کند، می‌بیند که یک انسان بسیار بزرگ و موفق و از برخی جهات کم نظیر و بی نظیر بوده است.

سیدعلی خمینی با توجه دادن نسل جوان به بررسی و رصد تحولات انقلاب های منطقه به منظور درک نقش رهبری منحصر به فرد حضرت امام خمینی(ره) افزود: ما و کشور ایران با مشکلاتی به مراتب سخت‌تر از مشکلاتی که بقیه کشورها داشتند روبرو بودیم، یعنی ما هم در شمال ، در جنوب ، در شرق و هم در غرب کشور غائله داشتیم. تمام این ها یک فاجعه‌ای می توانست باشد که یک قسمتی از کشور برود، اما این انسان بزرگ با همراهی مردم توانست انقلابی را بوجود بیاورد و با کمک مردم نظامی را سامان بخشد که امروز در تمام منطقه کشوری از ما مستحکم‌تر، مطمئن‌تر و قدرتمندتر وجود ندارد.

یادگار امام راحل گفت: شخصیت امام خمینی(ره) مؤلفه‌ها و خصوصیاتی دارد. اینکه ما می‌گوییم امام در جامعه ما زنده است یعنی ما هنوز خود را مقید می‌دانیم نسبت به شخصیت امام، نسبت به آن مؤلفه‌های اساسی و ارکان اصلی که در اندیشه حضرت امام بوده است.

سیدعلی خمینی با تاکید بر اینکه نام امام و شخص امام در حکم آن پرچمی است که ما راه را گم نکنیم؛ افزود: نام امام خمینی(ره) پرچم است. ما برای اینکه ببینیم چقدر در این مسیر هستیم باید شخصیت امام را بشناسیم و به شخصیت امام نزدیک بشویم.

وی با بیان اینکه شخصیت امام ارکان و مؤلفه هایی دارد اسلام، لزوم تاثیرگذاری اجتماعی و آرمانگرایی را از ارکان اصلی اندیشه امام داست وگفت: اگر ما به عنوان خط امام احساس کردیم که جامعه در جلوی ما حرکت می کند و ما داریم می دویم تا به جامعه برسیم بدانیم خیلی از راه امام دور هستیم. امام همیشه کیلومترها جلوتر در حال حرکت بود و بقیه را به دنبال خود به حرکت در می آورد.

یادگار امام با تأکید بر اینکه امام راحل همواره در حال تولید حرف نو و حل مشکلات حکومت با ابداع های جدید خود بودند، گفت: هر کس دم از انقلابی گری بزند و دم از امام بزند ولی در عمل ببیند که از جامعه عقب افتاده است بداند که در راه امام نیست. امام پیشران بود و دائم تولید داشت.

سیدعلی خمینی ادامه داد: ما باید منتقد وضع موجود باشیم و نه مدافع آن، چون ما تا آرمان فاصله داریم. اگر همیشه از وضع موجود دفاع کنیم جامعه از ما عبور خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *